aplikacje

Niebezpiecznie uzależniająca łamigłówka na iPada

Polymer to jedna z gier, które odpalamy, gdy mamy ochotę na chwilę odmóżdżenia przy prostej układance. Tylko że łamigłówka prędko staje się coraz trudniejsza i zauważamy, że pozostało nam mnóstwo kształtów do połączenia i punktów do zdobycia. I tak przepadamy na dobre.

W ramach gry łączymy kwadraciki, tworząc dziwne, obłe kształty. Gotowe możemy unicestwić, robiąc miejsce na nowy Polymer.

Mechanizm przypomina nieco układanie klocków Lego, ale zawiera trudność właściwą dla kostki Rubika: gdy przesuwamy rząd kwadracików, by połączyć wybrane kawałki kolorowego bąbla, burzymy wszystkie pozostałe układy.

Wydawcy zachęcają, by grę potraktować jako wyzwanie i tworzyć jak najbardziej skomplikowane Polymers. Służy temu w szczególności tryb One Polymer, w którym mamy nieograniczony czas, by ułożyć rozrośniętego, fikuśnego potworka. Inne tryby dają możliwość nałożenia ograniczeń czasowych, gry bez punktów, gry w dwójkę lub konieczności rozbrajania tykających bomb – można je zneutralizować tylko przez włączenie ich do poskładanego Polymera.

Do wyboru jest też mnóstwo układów kolorystycznych.

Cena aplikacji wynosi 2 dolary. [App Store]

podobne treści