internet

Niebawem w Lotto zagramy przez Internet

Jeszcze nie tak dawno temu sam udział w grze hazardowej przez Internet mógł być uznany w Polsce za przestępstwo. Ale czasy się zmieniają, zmienia się też podmiot organizujący takie gry. A kiedy jest nim Totalizator Sportowy, można spodziewać się małej rewolucji.

Państwowa gra liczbowa zwana totolotkiem jest formą hazardu, z którą w Polsce zetknął się chyba każdy. O jej dochodowości może świadczyć fakt, że w 2017 roku na kupony Lotto wydaliśmy 5,6 miliarda złotych, a swojego monopolu państwo strzeże tak zazdrośnie, że jeśli koło gospodyń wiejskich z zorganizuje coś podobnego bez odpowiedniej zgody, będzie miało na głowie urząd skarbowy.

Nic więc dziwnego, że państwowy monopolista jest w wyjątkowej sytuacji, która pozwala mu skorzystać z niedawnych zmian w ustawie o grach hazardowych. Dzięki nim firma już w czerwcu otworzyła swój pierwszy salon gier z jednorękimi bandytami i innymi automatami. Teraz, jak zapowiada rzeczniczka państwowego monopolisty, czas na ofensywę w Internecie.

„Ten rok jest dla spółki przełomowy, ponieważ dzięki znowelizowanej ustawie o grach hazardowych, realizujemy wiele nowych projektów. Głównym celem, który chcemy osiągnąć jeszcze w tym roku, jest wprowadzenie naszych produktów do internetu. Myślę, że z końcem tego roku klienci będą mogli już zagrać w Lotto przez internet,” stwierdziła Aida Bella, rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego podczas wywiadu dla Newseria Biznes.

Zdjęcie: Totalizator Sportowy

podobne treści