film

Nie wierzę w teorie konspiracyjne. Zwiastun Kill the Messenger

Studio Focus Features opublikowało nowy zwiastun Kill the Messenger, czyli opartego na faktach filmu z udziałem Jeremy’ego Rennera. Zapowiedź październikowej premiery do zobaczenia poniżej:

 

Gary Webb (Renner), dziennikarz i zdobywca nagrody Pulitzera za swoją pracę wpada na trop historii życia, która prowadzi go z rodzinnego San Jose, przez Nikaraguę, do serca amerykańskiego rządu w Waszyngtonie. Kill the Messenger oparty jest na książce Mroczny sojusz autorstwa Webba, w której autor rzekomo odkrywa, iż narkotykowi bossowie z Nikaragui przemycali i sprzedawali kokainę w Los Angeles w latach osiemdziesiątych. Pieniądze pozyskane w ten sposób miały być przekazywane na rzecz Contras, antyrządowej organizacji wspieranej przez CIA.

W filmie obok Jeremy’ego Rennera (Avengers, Dziedzictwo Bourne’a) grają także Rosemarie DeWitt (Straż sąsiedzkaSiostra twojej siostry), Ray Liotta (Chłopcy z ferajny, Revolver), Tim Blake Nelson (Raport mniejszościIncredible Hulk), Barry Pepper (Szeregowiec Ryan, Zielona mila), Oliver Platt (Daj, proszęX-Men: Pierwsza klasa), Michael Sheen(Frost/NixonO północy w Paryżu), Paz Vega (Maryja z NazaretuPrzelotni kochankowie), Michael Kenneth Williams (seriale Zakazane imperiumPrawo ulicy), Mary Elizabeth Winstead (Scott Pilgrim kontra światCudowne tu i teraz) oraz Andy Garcia (seria Ocean’sUdając gliniarzy). Reżyserem Kill the Messenger jest Michael Cuesta (seriale Homeland i Dexter), a premiera filmu zapowiedziana jest na 10 października.

podobne treści