news

Nie tylko Gmail, Dysk Google też czekają zmiany

Niedawno Google postanowiło odświeżyć wygląd swojej popularnej poczty. To jednak nie koniec zmian ponieważ w najbliższym czasie użytkowników czeka także zmiana interface’u Dysku Google.

Nowy wygląd Gmaila nie został jeszcze udostępniony wszystkim użytkownikom usługi, ale Google już szykuje kolejne zmiany. Tym razem dotyczyć będą one interface’u Dysku Google.

Opierając się na materiałach, które opublikowane zostały na blogu Google, można stwierdzić, że nie będą one aż tak głębokie, jak było to w przypadku interface’u Gmaila. W dużej części stoi za tym fakt, że Dysk Google, w odróżnieniu od starszego Gmaila, już od dawna wykorzystywał Material Design, a Google dąży do ujednolicenia wyglądu swoich produktów.

Wygląd Dysku będzie więc jaśniejszy, a elementy trochę bardziej rozstrzelone. Zmienił się font wykorzystywany w nagłówkach, a białe tło zastąpi dotychczasowe szare, a kanciaste przyciski ustąpią miejsca zaokrąglonym. Najbardziej widoczny będzie jednak zaokrąglony przycisk tworzenia nowego kliku, którego wygląd odbijać będzie wygląd przycisku tworzenia nowej wiadomości w Gmailu.

Zmiany mają zostać wprowadzone w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

podobne treści