gry

Nie tylko Diablo II: Blizzard aktualizuje kolejne starsze tytuły

Zwykle deweloperzy przestają wspierać swoje produkcje po jakimś czasie od premiery ostatniego dodatku do niej. Tymczasem Blizzard przed kilkoma dniami opublikował najnowszą aktualizację do Diablo II, które ukazało się 16 lat temu. Ale na Diablo II się nie skończy – Blizzard planuje bowiem „przywrócić dawną chwałę” także innym swoim starszym produkcjom.

Po aktualizacji dla Diablo II, która była pierwszą łatką dla tej gry od pięciu lat, przyszedł czas na Warcrafta III. Aktualizacja dla tej wydanej 14 lat temu strategii pojawiła się już dziś, a w planach firmy znajduje się również aktualizacja pierwszego Starcrafta.

Głównym powodem, dla którego Blizzard zdecydował się na takie kroki, jest przede wszystkim chęć uwspółcześnienia swoich produkcji, w które nadal gra bardzo dużo osób – do tej pory pojawiały się pewne problemy z ich uruchamianiem na nowszych systemach, takich jak Windowsie 7, 8.1 i 10, aktualizacje mają je rozwiązać.

Blizzard pochylił się także nad użytkownikami korzystającymi z OS-X – Diablo II otrzymało nowy instalator dla tego systemu, a w przypadku Warcrafta III rozwiązano problem z częstym zrywaniem połączenia z Battle.net na Makach. Na razie nie wiadomo kiedy aktualizację otrzyma Starcraft, ale biorąc pod uwagę tempo prac Blizzarda nad tym zagadnieniem, stanie się to zapewne niebawem.

Zdjęcie: Flickr/aftershow

podobne treści