biznesgry

Nie kupujesz gier? Valve ograniczy Ci możliwości konta

Valve, właściciel platformy Steam, zmienia zasady i sięga głębiej do portfeli graczy. Od teraz aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności Steamu, użytkownicy będą musieli zapłacić minimum 5 dolarów.

Oficjalnym powodem, dla którego Valve zdecydowało się na wprowadzenie tego ograniczenia jest chęć ograniczenia spamu i phishingu. Rozwiązanie wydaje się proste i skuteczne – naganne praktyki staną się dużo droższe, przez co ich liczba się zmniejszy. Niestety rykoszetem zostaną trafieni wszyscy użytkownicy platformy Steam, którzy nie chcą kupować gier w tym miejscu. Z różnych powodów – mogli na przykład otrzymać je w prezencie bądź kupić w innym miejscu. Teraz takie osoby, jeśli chcą korzystać ze wszystkich funkcjonalności Steam, będą zmuszone do wydania co najmniej 5 dolarów.

Ograniczenia obejmują brak możliwości wysyłania zaproszeń, używania czatu i czatów grupowych, przeglądarki mobilnej oraz oddawania głosu w ramach Greenlight i warsztatu społeczności. Dodatkowo Valve ograniczy takim użytkownikom możliwość pisania na forum, zablokuje dostęp do Steam Web API i handel kartami.

Ograniczenia nie dotkną osób, które za minimum 5 dolarów załadowały portfel Steam lub za taką samą kwotę kupiły grę dla siebie bądź prezent dla kogoś.

podobne treści