wtf

Nie chcieliście zbudować Gwiazdy Śmierci? Sami się na nią złożymy!

Pamiętacie jeszcze petycję o budowę Gwiazdy Śmierci, która tak krótkowzrocznie została odrzucona przez administrację Obamy? Cóż, internauci nie znoszą próżni i postanowili sam zabrać się za budowę ostatecznego narzędzia zniszczenia.

Jak przy każdym przedsięwzięciu, tak i przy budowie Gwiazdy Śmierci najważniejsze jest zabezpieczenie funduszy. A ponieważ nie można w tej kwestii liczyć ani na amerykańskiego podatnika ani na pożyczkę od chińskiego pracownika fabryki, Internet postanowił zrzucić się na Gwiazdę Śmierci.

W ten sposób pojawiła się kampania na Kickstarterze, dzięki której powstać mają powstać szczegółowe plany Gwiazdy Śmierci. Na razie pomysłodawcy mają tylko to co poniżej, ale jeśli uda się uzbierać 20 milionów funtów, projektowanie stacji bojowej wielkości księżyca na pewno ruszy pełną parą. Może nawet uda się uniknąć błędów imperialnych inżynierów i do zniszczenia stacji będzie potrzeba więcej niż jednego X-Winga.

Jeśli jakimś cudem uda się uzbierać 54 300 000 000 000 000 funtów, budowa pełnowymiarowej Gwiazdy Śmierci ruszy pełną parą.

Pomysłodawcy budowy opensourcowej Gwiazy Śmierci nie chwalą się zbytnio swoimi poprzednimi osiągnięciami, więc raczej trudno polegać na zapewnieniach, że bardziej szczegółowe plany stacji bojowej zostaną ukończone w grudniu 2015 roku. Pomimo tego jak na razie udało się już zebrać prawie 160 tysięcy funtów. Całkiem nieźle jak na projekt, który jak na razie jest tylko okręgiem.

Oczywiście cała kampania jest tylko żartem, ale biorąc pod uwagę fakt, że technologia kosmiczna też staje się coraz tańsza, w pewnym momencie może się okazać, że budowa statku kosmicznego ze składek zebranych od entuzjastów wcale nie będzie takim abstrakcyjnym pomysłem. W końcu projekt USS Enterprise już teraz czeka na realizację.

podobne treści