news

Netbook Asusa z MeeGo w cenie 200 dolarów

Cieniuśki netbook (prawie 18 mm) Asus X101 z systemem MeeGo pojawił się na stronach Asusa. Wymiary i niska cena (200 dolarów, ok. 560 złotych) są mocnymi atutami tego produktu.

W Asusie X101 znalazły się następujące komponenty: procesor Intel Atom N435 (1,33 GHz, jeden rdzeń) lub Atom N455 (1,66 GHz, też jeden rdzeń), 1 GB RAM-u (maks. 2 GB), dysk SSD o pojemności 8 GB (i dodatkowe 2 GB w chmurze), kamera i dwa złącza USB 2.0. Netbook waży 920 gramów. Bateria rozczarowuje, ponieważ, jak na takie specyfikacje powinna trzymać dłużej niż zapowiadane 4 godziny. Netbook będzie dostępny w 4 kolorach (biały, czerwony, brązowy i czarny). Sugerowana cena: 200 dolarów lub o 150 więcej w wersji z Windowsem 7. Domyślnym systemem jest linuksowy MeeGo.

Mały netbook mógłby być idealny, jeśli znalazłby się w nim dwurdzeniowy procesor, większa bateria i troszkę pojemniejszy dysk SSD. Wtedy naprawdę nie miałby sobie równych. Ale cóż, nadal jest nieźle. X101 zobaczymy już wkrótce w sklepach. [Ubergizmo]

podobne treści

 • spawn666

  gdyby był tam dwurdzeniowy procesor, większy dysk SSD i większa bateria to nie byłby to tak tani sprzęt. Dysk można wymienić, bateria pewnie też pojawi się prędzej czy później większa i można wymienić – niestety z procesorem nic się nie zorbi, ale jako netbook to w zupełności wystarczy.

 • mm12321

  ciekawe jak 8GB upchą windows 7?

 • wwwzzz1

  Nokii się udało upchnąć 7 w naprawdę śmiesznej przestrzeni :D :D :D

 • wwwwzzz1

  Wiele miesięcy przed tym za nim została przejęta przez microsoft :P