newstabletyWiadomość główna

Następca Nexusa 7 zadebiutuje w przyszłą środę

Już od dłuższego czasu wiadomo, że w lipcu Google ma pokazać następcę Nexusa 7. Wszystko wskazuje na to, że stanie się to już w przyszłym tygodniu.

Wczoraj Google rozesłało zaproszenia na prezentację, która odbędzie się 24 lipca. Co prawda nie napisano czego konkretnie ma dotyczyć spotkanie, ale wiadomo, że prowadzić je będzie Sundar Pichai, czyli osoba odpowiedzialna w Google za rozwój Androida i Chrome OS, co spowodowało, że od razu pojawiły się spekulacje na temat tego, że w przyszłym tygodniu Google zamierza podzielić się szczegółami dotyczącymi Androida 4.3.

Najprawdopodobniej również na tym spotkaniu zostanie pokazany następca niezwykle popularnego Nexusa 7. Portal Android Central dotarł już nawet do egzemplarza tego urządzenia. Z opublikowanych przez nich specyfikacji wynika, że pod maską tego tabletu znajdować się będzie czterordzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro oraz 2 GB pamięci RAM. Tablet będzie oferowany w dwóch wersjach – z 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej.

W porównaniu do obecnej generacji Nexusa 7, wizualnie zmieni się niewiele – największą zmianą jest na pewno kamera 5 megapikseli, którą zamontowano z tyłu urządzenia. W tym samym rogu urządzenia znajdzie się też miejsce dla gniazda minijack, które przeniesiono z okolic wtyczki microUSB.

Google najwyraźniej planuje dość szybko wprowadzić ten tablet do sprzedaży, ponieważ niektórzy amerykańscy sprzedawcy już teraz wciągają go do swojej ewidencji magazynowej, dzięki czemu wiemy już, ile będzie kosztował w dniu premiery – za model 32GB firma będzie liczyć sobie 270 dolarów, uboższy model kosztować będzie 230 dolarów.

Niestety nie wiadomo na razie, czy następca Nexusa 7 będzie standardowo obsługiwał 3G, czy Google zamierza powtórzyć zeszłoroczny manewr z wprowadzaniem wersji 3G w okolicach listopada. Kolejną niewiadomą jest także to, w jakiej kolejności tablet pojawiać się będzie w innych niż USA krajach. Za sześć dni Google powinno rozwiać wszystkie wątpliwości.

podobne treści