biznes

Następca Essential Phone został podobno anulowany

Nie zawsze wszystko się udaje. Nawet jeśli jest się tak znaną osobą jak Andy „ojciec Androida” Rubin, którego Essential Phone nie spotkał się z ciepłym przyjęciem na rynku. Po części z winy producenta, ale nowej firmie trudno było uniknąć błędów. Samo urządzenie było jednak ciekawe, a jego mankamenty można było usunąć w kolejnej odsłonie. Nie wiadomo jednak, czy ono kiedykolwiek powstanie.

Przed swoją premierą Essential Phone wzbudzał bardzo duże zainteresowanie. Niestety, kiedy urządzenie trafiło do sprzedaży, potencjał ten został dość szybko roztrwoniony. Głównie z powodu problemów z oprogramowaniem, słabego aparatu i ceny, dość wysokiej ceny, którą co prawda szybko zmniejszono, ale nie wpłynęło to znacząco na sprzedaż, zamkniętą ostatecznie na poziomie około 150 tysięcy egzemplarzy.

Duża firma może mogłaby pozwolić sobie na taką wpadkę, ale dla nowego projektu jest to katastrofa. Nie dziwią więc doniesienia agencji Bloomberg, która informuje, że projekt następcy Essential Phone został anulowany. Nie wiadomo nawet, czy sama firma przetrwa w obecnej postaci, ponieważ jej właściciele podobno próbują ją sprzedać, podczas gdy jej kierownictwo zastanawia się nad lekką zmianą branży i zajęciem się projektowaniem innych „smart” urządzeń.

podobne treści