naukanews

Napędzany powietrzem pojazd Toyoty pobił rekord prędkości

Ku:Rin jest trzykołowym pojazdem o napędzie, który najprawdopodobniej zastąpi w przyszłości samochody napędzane czystszą od ropy i benzyny elektrycznością. Na początku września Ku:Rin pobił rekord prędkości.

Napędzany sprężonym powietrzem trójkołowiec wyprodukowany przez Toyotę rozpędził się do robiącej spore wrażenie prędkości wynoszącej 129,2 kilometra na godzinę. Ku:Rin jest ciągle udoskonalany – największym mankamentem jest obecnie jego zasięg równy 3,22 kilometra.

Wygląda na to, że Ku:Rin będzie idealnym następcą popularnych gokartów. [PhysOrg, Autoblog]

podobne treści

 • Maciek Jutrzenka

  To nie ma sensu w sumie Chyba że przelicznik użądzenia które by sprężało powietrze, (pobór energi byłby mniejszy w stosunku do uzyskania tej samej ilości zasięgu)

  Chodzi o to że czy skompresowanie powietrza zabrało by więcej energi niż po prostu danie tej energi bezpośrednio do napędzania pojazdu…

 • gzaslu

  W Polsce już przed IIWojną Światową jeździły tramwaje napędzane sprężonym powietrzem. W 2003 roku miała ruszyć fabryka samochodów osobowych zasilanych sp. Korporacje paliwowe od prawie 50lat blokują tą technologię.Czego najlepszym przykładem jest zablokowanie powyższego filmiku :)

 • mieszek2

  Maćku, magazynowanie powietrza jest łatwiejsze niż magazynowanie energii elektrycznej (na razie)…

 • gizmol1846
 • burdka

  Jeśli jest to takie łatwe czemu nie zbudujecie samochodu na powietrze itp i zaczniecie sprzedawa ….