internet

Najważniejsi ludzie internetu

Bo warto wiedzieć, kto trzęsie tymi całymi internetami.

Larry Page i Siergiej Brin

Założyciele Google`a, miliarderzy, a do tego połowa z nich szefuje obecnie korporacji z Mountain View. A Google to wiadomo – największa i najważniejsza wyszukiwarka świata, Gmail, Google + oraz dziesiątki innych rzeczy bez których większość internautów świata nie wyobraża sobie życia.

Mark Zuckerberg

Jedno słowo: Facebook. Czy cokolwiek więcej trzeba tutaj dodawać?

Mike Morhaime

Szef Blizzard Entertainment. A Blizzard Entertainment to, oprócz innych rzeczy, przede wszystkim ”World of Warcraft”. Czyli 8 milionów graczy na oficjalnych serwerach, którzy generują dla tej firmy 1,5 miliarda dolarów czystego zysku rocznie. Gdyby życie było jak WoW, Morhaime miałby Miecz Władania Sercami Internetowych Graczy.

Jimmy Wales

Jimmy`emu zawdzięczamy Wikipedię czyli też poniekąd dziesiątki… To znaczy dziesiątki milionów prac zaliczeniowych, wypracowań oraz tytułów naukowych. A także śmierć papierowych encyklopedii. Teraz nawet ciężko wyobrazić sobie świat, w którym nie istniałaby Wikipedia.

John Doerr

Były sprzedawca Intela, John Doerr stał się prawdziwym królem Doliny Krzemowej, przez 27 lat inwestując w kolejne firmy technologiczne i szybko stając się prawdziwą legendą, jeśli chodzi o venture capital. Dzięki zorganizowanemu przez niego wkładowi finansowemu, rozkwitło całe multum technologicznych gigantów – do Sun Microsystems, przez Amazona aż po Google.

Niklas Zennstrom i Janus Friis

Większość internetowych milionerów to bohaterowie jednego przeboju. Ale nie Zennstrom i Friis. Pierwszym dzieckiem tej pomysłowej dwójki była KaZaA, niezwykle popularny serwis peer-to-peer. Później stworzyli Skype`a, którego chyba nikomu tutaj przedstawiać nie trzeba. Swój drugi twór odsprzedali eBayowi za 2,6 miliarda dolarów. A kiedy już się znudzili bezczynnością wzięli się za Joosta, serwis P2P dystrybujacy wideo. Czym jeszcze nas zaskoczą w przyszłości? Nie wiadomo.

Arianna Huffington

Założycielka serwisu internetowego Huffington Post, który w USA ma już większe znaczenie niż New York Times. Pomijając już fakt, że jest więcej wart. Dla HP pisze 9000 blogerów, można w serwisie znaleźć niemal wszystko i jest on tak opiniotwórczy jak opiniotwórcze może być tylko coś bardzo opiniotwórczego.

podobne treści