wtf

Najnowszy album Katy Perry został uznany za zagrożenie biologiczne

Po tym jak kilka dni temu Katy Perry odebrała Justinowi Bieberowi zaszczytny tytuł „najczęściej obserwowanego celebryty na świecie”, przyszedł czas na poważniejsze doniesienia na jej temat. A sprawa wcale nie jest zabawna, ponieważ australijskie służby przypięły jej ostatniemu albumowi łatkę „Biohazard”.

Wbrew pozorom nie chodzi wcale o podejrzenia, że same płyty wykonane są z jakiegoś toksycznego materiału. Jest dużo gorzej, ponieważ australijska służba celna uznała, że okładka płyty Prism jest zagrożeniem dla ekosystemu najmniejszego z kontynentów. Każdy egzemplarz płyty sprowadzany do tego kraju poddany będzie szczegółowej kontroli i najprawdopodobniej zostanie zatrzymany przez służby celne.

O co właściwie chodzi? Całe zamieszanie spowodowane jest tym, że w papierową okładkę płyty wdrukowane zostały nasiona. Artystka, która raczej nie spodziewała się takich konsekwencji pomysłu swoich specjalistów od wizerunku, namawia fanów, by ci „sadzili” fragmenty tej okładki, z których wyrosną rośliny, a to z kolei przyczynić ma się do „szerzenia światła.” Australijska służba celna ma jednak swoje zdanie na temat tego sympatycznego (i jednocześnie naiwnego) pomysłu – nie interesuje ich „szerzenie światła”, ich interesuje zachowanie bioróżnorodności Australii.

Kiedy ludzie dotarli na ten kontynent, przywieźli ze sobą nowe gatunki zwierząt i roślin. Zjawisko nasiliło się po przybyciu białych osadników, którzy sprowadzili ze sobą bardzo dużo nowych gatunków. Te z kolei zaczęły szybko wypierać unikalne gatunki rodzime, a z czasem stały się prawdziwą plagą dla tamtejszego ekosystemu. Najlepszym przykładem są króliki, z którymi nie poradzono sobie konwencjonalnymi metodami, a australijskie władze starają się teraz z nimi walczyć sprowadzając na kontynent specjalnie dobrane wirusy.

Problemy, jakie ma Australia ze sprowadzonymi gatunkami, spowodowały, że polityka tamtejszych władz jest bardzo restrykcyjna w tej kwestii i żaden album Katy Pery zawierający nasiona obcych dla Australii gatunków roślin, nie przejdzie kontroli.

podobne treści