newstablety

Najcieńszy na świecie tablet Archos?

Francuska firma Archos, zapowiedziała rychłe pojawienie się na rynku nowego tabletu z jej stajni, który – z grubością 7,6mm – ma być najcieńszym tego typu urządzeniem na świecie.

Miano najcieńszego tabletu w historii nosiła dotychczas, przywłaszczając je sobie w rozmaitych kampaniach reklamowych, japońska Toshiba AT200, której czas na tronie niechybnie dobiegł wreszcie końca. Jak bowiem zapowiadają Francuzi, najnowszy tablet Archos G10 XS z cienkiej jak papier stali (dokładny cytat) ma zepchnąć ją z tej zaszczytnej pozycji, będąc aż o… 1mm chudszym. Skala, trzeba przyznać, trochę anorektyczna.

Nie wiadomo na razie zbyt wiele o konkretnej specyfikacji urządzenia, ale, przynajmniej według zapowiedzi, ma być ona równie interesująca, co design. Póki co, warto jednak raczej wstrzymać się z ocenami. Wszyscy dobrze wiemy, jak kruche potrafią być przed-premierowe ogłoszenia w bezpardonowym starciu z brutalną rzeczywistością.

Jedynymi pewnikami, o jakich wiemy w wypadku Archos G10 XS, są: grubość tabletu, materiał z jakiego go wykonano (cienka stal), ceny, wahające się, zależnie od jakości hardware’u, między 200 a 400 euro, no i bazowy OS urządzenia, którym będzie najnowszy Android 4.0, Ice Cream Sandwich.

[pocketnow]

podobne treści