news

Na wakacje wyjedź z Nawigacją od Google

Google udostępnił Polakom darmową Nawigację. Od teraz możecie wytyczać trasy przejazdu, spaceru, w połączeniu z niedawno uruchomioną usługą Traffic ominiecie korki, wyszukacie firmy położone na trasie, a także skorzystacie z widoku satelitarnego lub nawet z widoku ulicy.

Dotychczas Nawigacja była dostępna w niewielu krajach, Polska była oczywiście poszkodowana i nie miała dostępu do darmowej nawigacji Google. Od teraz możecie korzystać z nawigacji głosowej, która do działania potrzebuje stałego dostępu do Internetu. Ciekawym dodatkiem będzie połączenie nawigacji z Street View (polskie miasta są właśnie fotografowane) – w taki sposób na pewno nie da się zabłądzić. Oprócz tego, Nawigacja ominie korki wykorzystując dane z serwisu Google Traffic.

Żeby skorzystać z Nawigacji nie jest wymagana żadna aktualizacja aplikacji na Androida, wystarczy ostatnia wersja Map z Marketu. Zła wiadomość dla posiadaczy Android 1.5 – Nawigacja nie zadziała na telefonach z tym systemem. [Google Blog, Google Nawigacja]

podobne treści

 • iforget911
 • Anonim

  Z tego co wiem można pobrać mapy offline w Labolatorium. Zaznaczamy fragmenty mapy za pomocą kwadratów (powierzchnia ok. 16 km). Mam nadzieję, że wypuszczą to na iPhone.

 • Anonim

  Z tego co wiem można pobrać mapy offline w Laboratorium. Zaznaczamy fragmenty mapy za pomocą kwadratów (powierzchnia ok. 16 km). Mam nadzieję, że wypuszczą to na iPhone.

 • kojot18kam

  Dzisiaj wypróbowałem i wg wymaga jeszcze sporego dopracowania. Uruchomiana na LG Swift i andku 2.1. Nawigacja pokazywała auto obok trasy, przy zmianie kursu dopiero pa paru kilometrach przeliczyła nową trasę, miała lagi (niewielkie ale zawsze). A na poprawę humoru napiszę ze bardzo szybko łączyła się z GPS i jest prosta w użyciu. Pozdrawiam

 • Bartosz Falba

  Będzie na iOS?

 • Andrzej Kołodziej

  Testowane na Samsung Galaxy S:
  ZA:
  – widok hybrydy (zdjęcie satelitarne+mapka) REWELACJA!
  – zaznaczenie korków (sprawdzone, potwierdzone we Wrocławiu)
  – bardzo prosta obsługa
  – rozpoznawanie mowy (wystarczy powiedzieć gdzie się chce jechać)
  – czytanie nazw ulic za pomocą syntezatora mowy ustawionego w systemie

  PRZECIW:
  – trasy są słabo planowane, masę jest błędów, bezsensownych objazdów, często wpuszcza pod prąd – tutaj każda inna nawigacja bije Google Navi na głowę
  – spora ilość zżeranych danych przy widoku z satelity – na 10 kilometrowej trasie ponad 15megabajtów pobranych danych

  Podsumowując – zaczątek rewolucji w nawigacjach wg. mnie

 • czarnydodam

  Podobna w działaniu do nawigacji od HTC. Jednak ta wydaje się mniej dopracowana. Nie znalazłem też możliwości pobrania map offline (w htc nawigacji jest to łatwo dostępne). Ale przyznam iż elegancko wyznaczyło trasę i kierunek w którym zwrócony jest aktualnie telefon. Bez map offline jednak dla mnie odpada. Cały program od htc ma ładniejszy i bardziej przemyślany design. Czekamy na integracje ze streetview (to będzie cool).