gryinternet

Na Netflixie pojawią się też gry

Nie trudno dziś znaleźć serwis strumieniujący seriale czy gry. Ale usługa, która oferuje jednocześnie te dwa rodzaje rozrywki? Wygląda na to, że niebawem stać się nią chce Netflix.

Może być to ruch dość ryzykowny. I nie chodzi o samo tworzenie jednego miejsca, w którym dostępne będą zarówno gry jak i filmy czy seriale. Takie usługi już przecież istnieją. Chodzi raczej o to, że Netflix zaczyna od zamówienia gry opartej na serialu.

I to nie byle jakim, bo mowa o rewelacyjnym Stranger Things. A doświadczenie uczy, że próby przeniesienia na monitory uniwersów znanych z seriali czy filmów bardzo rzadko kończą się powodzeniem.

Na szczęście zająć ma się tym studio Telltale Games, które może pochwalić się na przykład dobrze przyjętym The Walking Dead – grą opartą na komiksie, który zaadoptowany został na serial o tej samej nazwie. Gra będzie dostępna zarówno na pecety, jak i na konsole i tak jak jak telewizyjny pierwowzór, będzie mocno ogrywać stylistykę lat 80-tych. Gra ma zostać wydana na pecety i konsole.

Stranger Things ma być jednak tylko pierwszym tytułem Netflixa zaadoptowanym na grę, ponieważ Telltale Games ma stworzyć dla platformy więcej interaktywnych gier.

Mają być one dostępne także za pośrednictwem Netflixa. Firmy poinformowały, że w ramach współpracy, w serwisie streamingowym pojawią się gry tej firmy, a Minecraft: Story Mode, który będzie pierwszą taką produkcją, pojawi się w serwisie jesienią.

podobne treści