news

Myszka z wbudowanym wyświetlaczem nonsensem? Apple twierdzi co innego

Pomysł zgłoszony w Urzędzie Patentowym nie zawsze musi mieć finał na taśmie produkcyjnej, jednak znając zapał firmy Apple w oferowaniu innowacyjnych rozwiązań można zakładać, że myszka z wbudowanym wyświetlaczem (lub na odwrót) ujrzy kiedyś światło dzienne.

Patent zgłoszony przez Apple określa Magic Mouse jako urządzenie z ekranem OLED lub inną powierzchnią o właściwościach powiększających obraz. Oznacza to, że ten gadżet mógłby robić za wyjątkowo drogą lupę lub myszopodobny kontroler z wirtualnymi klawiszami. Brzmi nieźle, jest tylko jeden mały problem.

Ciekawe, jak Apple rozwiąże kwestie nieprzezroczystości ludzkiej dłoni… [Patently Apple, SlashGear]

podobne treści

 • siusiak

  To fajny pomysł

 • kontakt

  omg, naprawde nie rozumie Waszego toku myślenia. To, że jesteście na nie do wszystkich wynalazków apple to każdy wie, ale warto najpierw przemyśleć tą kwestie zanim się o niej napisze. Przecież chyba jest oczywiste, żeby na tej myszce filmów nie oglądać!? Wyświetlacz ma służyć do wyświetlania przycisków, a to (po przyzwyczajeniu się do tego, że naciskasz na szkło) jest rewelacyjne. Każdy będzie mógł spersonifikować mysz pod siebie, usuwa całkowicie problem złego ułożenia przycisków bocznych itp. Każdy wstawi sobie przycisk w te miejsce, które będzie dla niego najwygodniejsze. Dla mnie rewelacja (szczególnie jak ktoś jest już przyzwyczajony do magic mouse). Aż uwierzyć się nie chce, bo taki pomysł wydaje się oczywisty, no ale apple jest właśnie z tego znane – z przedstawiania nam oczywistych pomysłów, jak rewolucyjnych rozwiązań. Dlatego tak cenię i podziwiam tą firmę.

 • vladislav33

  Rozumiem, że waszą linią programową, wzorem amerykańskiego pierwowzoru jest Applefobia? Kolejny niekonstruktywny wpis pod tezę: dowalić Apple. Żeby to jednak sensownie robić, bo przecież da się trzeba mieć argumenty. U was jednak resentyment bierze górę. Pathetic, jak cały ten serwis pełen dwuzdaniowych pseudowpisów.

 • maiikeru

  Patrzę na swoją myszkę i widzę tylko jej kawałek pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym. Wyświetlacz na rysunku jest dokładnie na środku…

 • kontakt

  @maiikeru ułóż rękę na myszce i pomyśl gdzie najwygodniej naciskałoby się na przyciski dodatkowe – w tamtej myszce poprostu sobie je ustawisz na tych miejscach, proste… Wyświetlacz będzie na całości albo ostatecznie na większej części powierzchni myszki, a nie na małym polu jak na rysunku!!

 • Anonim

  Malkontenci zdecydujcie się! Kiedy artykuł jest przychylny dla apple podnosi się krzyk, że Gizmodo promuje nadgryzione jabłko, kiedy jest choć odrobina uszczypliwości – w komentarzach marudzenie o apple-rasizmie. Nie bierzecie pod uwagę, że ostatnie zdanie artykułu to żart?

 • kontakt

  Znając ‚poczucie humoru’ redaktorów – nie ;p i proszę znajdź mi artykuł przychylny Apple na tej stronie

 • Anonim

  @kontakt, chyba nie jesteś regularnym czytelnikiem tego serwisu. Nie mówiąc już o edycji amerykańskiej, w której peany na cześć apple doprowadzały mnie do odruchów wymiotnych. Nie zrozum mnie źle, sam jestem użytkownikiem trzech komputerów apple i tego posta też piszę z MacBookPro. Uważam, że jest to bardzo dobry sprzęt i tyle. Daleki jednak jestem od fanatycznego uwielbienia i uznawania, że wszyscy, którzy nie padają na kolana na samo słowo Mac to zacofani applefobi. Trochę dystansu do firmy, którą się lubi jest wskazane, zwłaszcza, że Apple nie ma monopolu na najlepsze rozwiązania i nie wszystkie ich pomysły to strzał w 10.

 • sowhat

  „OLED lub inną powierzchnią o właściwościach powiększających obraz.” Od kiedy OLED powiększa obraz ?? Chodzi o wykrzywienie giętkiego ekranu i połączeniu go z czymś przezroczystym (tak aby powiększało obraz wyświetlany na oledzie). Abstrahując od tego,patenty nie obligują właściciela do wprowadzenia produktu na rynek tylko są zabezpieczeniem. Apple posiada miliony patentów na mniej lub bardziej udane pomysły, a realizuje tylko te najlepsze. Niezależnie od tego, czy ten patent wydaje wam się sensowny czy nie możecie być pewni, że jak Apple coś wypuści to wam kopary opadną i znów Apple osiągnie rewelacyjne wyniki sprzedaży. Tyle w temacie…