film

Musisz uwolnić swoich niewolników. Zwiastun Exodus: Bogowie i królowie

20th Century Fox opublikowało dwie nowe reklamy telewizyjne biblijnego widowiska Exodus: Bogowie i królowie. Zrealizowana na ogromną skalę opowieść o Mojżeszu (Christian Bale) i jego podróży wraz z Izraelitami do Ziemi Obiecanej zadebiutuje w polskich kinach już 9 stycznia przyszłego roku. Zatytułowane odpowiednio ”Coś nadchodzi„ i „Dwaj bracia zwiastuny do zobaczenia poniżej:

 

Exodus: Bogowie i królowie to opowieść o Mojżeszu, oparta na filmie Dziesięcioro przykazań z 1956 roku, który to jest powodem, dlaczego mówi się, że filmy są stworzone na epicką, „biblijną skalę”. Będzie nie lada wyzwaniem wypełnić buty, w których przechadzał się po planie Charlton Heston.

Mojżesz został znaleziony w sitowiu, porzucony przez zdesperowaną matkę, chcącą uchronić swego syna przed faraonem, który zlecił zamordowanie wszystkich męskich noworodków spośród jego niewolników. Znaleziony przez córkę faraona i wychowany wśród królewskiej rodziny obok Ramzesa II (którego zagra Joel Edgerton). Mojżesz prowadził spokojne życie do czasu, gdy odezwał się do niego płonący krzew i przekonał do przeprowadzenia Izraelitów do wolności, celem czego była czterdziestoletnia wędrówka, rozstąpienie Morza Czerwonego i wiele innych, zapisanych w Biblii wydarzeń.

Obok Christiana Bale’a i Joela Edgertona w filmie zagrają Aaron Paul (serial Breaking Bad, Need for Speed), Sigourney Weaver (AvatarObcy), Ben Kingsley (Gra Endera, Wyspa tajemnic), John Turturro (TransformersSekretne okno) i Indira Varma (Duma i uprzedzenie, serial Luther), a polska premiera zaplanowana jest na 9 stycznia 2015 roku, ponad miesiąc po światowej premierze produkcji.


podobne treści