film

Musimy wybrać, po której stronie walczymy. Reklama Bitwy Pięciu Armii

Pod koniec ubiegłego tygodnia, studio Warner Bros. Pictures opublikowało nowy zwiastun Hobbita: Bitwy Pięciu Armii. Teraz studio pokazało pierwszą reklamę telewizyjną produkcji, która zadebiutuje w Polsce w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Zapowiedź ostatniej części opowieści o Bilbie i kompanii krasnoludów do zobaczenia poniżej:

 

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii kończy epicką przygodę BilbaThorina Dębowej Tarczy i kompanii krasnoludów. Odzyskując dom z  łap smoka Smauga, drużyna nieświadomie wypuściła w świat zabójczą siłę. Rozwścieczony Smaug postanawia dać upust swej złości, zalewając ogniem bezbronnych mężczyzn, kobiety i dzieci Miasta na Jeziorze. Zaślepiony bogactwem, Thorin poświęca przyjaźń i honor by gromadzić odzyskane skarby. Bezcelowe próby przywrócenia Thorina do porządku prowadzą Bilba do desperackiego i niebezpiecznego czynu. Jednak w świecie dzieją się straszniejsze rzeczy. Niezauważony przez nikogo, poza czarodziejem Gandalfem, potężny i zły Sauron wysyła swoje legiony orków, by przeprowadzić zaskakujący atak na Samotną Górę. Kiedy mrok spowija istnienie wszystkich ras, krasnoludy, elfy i ludzie muszą zdecydować – albo się zjednoczą, albo zginą. Bilbo walczy na śmierć i życie, a także o życie przyjaciół w epickiej Bitwie Pięciu Armii, podczas gdy waży się los Śródziemia.

W trzeciej i zarazem ostatniej części trylogii ponownie wystąpią Ian McKellenMartin FreemanRichard ArmitageCate BlanchettOrlando BloomChristopher LeeHugo WeavingEvangeline LillyJohn BellJed BrophyAdam BrownJohn CallenBenedict CumberbatchLuke EvansStephen FryRyan GageMark Hadlow, Peter HambletonStephen Hunter,William KircherSylvester McCoyGraham McTavishMichael MizrahiJames NesbittDean O’GormanLee PaceMikael Persbrandt, Ken Stott i Aidan Turner.

Reżyserem filmu jest Peter Jackson, a scenariusz piszą współpracownicy twórcy poprzednich części, Philippa Boyens i Fran Walsh (oczywiście na podstawie powieści J.R.R Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem, a także w oparciu o to, co przed zrezygnowaniem z projektu napisał Guilermo Del Toro ). Polska premiera filmu zaplanowana jest na 26 grudnia tego roku.

podobne treści