newssprzęt

MSI zaprezentowało nowy notebook – CR41

Choć coraz więcej osób decyduje się na zakup tabletów, producenci notebooków wcale nie zamierzają odpuszczać w walce o dominację na rynku urządzeń (czy może raczej komputerów) mobilnych. Firma MSI właśnie dość niespodziewanie ujawniła kompletną specyfikację kolejnego cacka z jej stajni – bazującego na mocy słynnych procesorów Ivy Bridge – laptopa MSI CR41.

Urządzenie dysponuje 14-calowym ekranem o rozdzielczości 1366×768 pikseli, a w jego wnętrzu – zależnie od wybranej konfiguracji – znajdziemy m.in. któryś z procesorów trzeciej generacji Core Intela, zintegrowany układ graficzny HM76, 4GB pamięci operacyjnej DDR3 RAM oraz 500, 640 lub 720GB-owy dysk. Zupełnie przyzwoicie (choć, nie wiem jak wy, ale ja osobiście mam uraz do zintegrowanych grafik). Całość waży około 2,4kg (wymiary – 349.7 x 234.8 x 32mm) i pracuje pod kontrolą starego, dobrego Windowsa 7 (najprawdopodobniej w wersji Home Premium. MSI zapowiada aktualizację do Windowsa 8, jak tylko ten pojawi się wreszcie na rynku). Poza tym w wyposażeniu (całkiem zresztą ładnego) notebooka znajdziemy jeszcze garść standardowych portów (HDMI, 2xUSB 3.0 i 2xUSB 2.0), wsparcie dla Bluetooth 4.0, slot na karty microSD, gniazdo jack i utrzymującą go przy życiu, 4,400mAh baterię. Pokrótce (i przy okazji dość trafnie) można go chyba podsumować słowem „standard”.

Niestety – na razie nie mamy pojęcia kiedy MSI CR41 ukaże się na rynku i ile trzeba będzie za niego zapłacić (niemniej, wkrótce powinno się to wyjaśnić). Poniżej galeria wprost z oficjalnej strony producenta laptopa.

[engadget]

podobne treści