newssmartfony

Motrola DEFY Pro, czyli kolejny smartfon z klawiaturą

Smartfony ze sprzętowymi klawiaturami QWERTY ewidentnie mają swój tydzień. Po Samsungu Galaxy Chat, przyszła pora na nową Motorolę DEFY Pro, która już za kilka dni odtańczy sambę na kilku brazylijskich plażach.

Jak wiadomo – śmierć BlackBerry jest już całkowicie nieunikniona (no, dobra, szefowie RIM twierdzą inaczej, ale chyba mało kto im wierzy). Motorola uznała najwyraźniej, że uda jej się przekonać do siebie „rzesze” opuszczających tonący statek właścicieli BB i wypuściła na rynek smartfon ewidentnie celujący w ich – jak to przyjęło się czasem mówić – biznesowe gusta. Pomimo dość niewielkich rozmiarów Motorola DEFY Pro jest całkiem… mocna. Posiada 2,7-calowy, wzmocniony super-wytrzymałym szkłem Gorilla Glass ekran i – przynajmniej według producenta – jest odporna na wszelkie zachlapania (czy, ogólnie, wodę), zadrapania i kurz. Prawie jak toughphone. Niestety – na razie nie wiemy zbyt wiele o jej specyfikacji.

W wyposażeniu smartfona na pewno znalazły się (poza wymienionym wyżej ekranem) wspomniana, 4-rzędowa klawiatura, 2GB-owa pamięć wewnętrzna, moduły Bluetooth i USB 2.0, łączność Wi-Fi oraz dwie (w tym jedna 5mpix) kamery. Tyle wiemy (być może w najbliższych dniach, albo nawet godzinach, uzyskamy trochę więcej informacji na jej temat). Oficjalna premiera smartfonu Motorola DEFY Pro nastąpi już za 8 dni, 15 lipca w Brazylii. Na razie nie wiadomo nic na temat ceny i ewentualnego debiutu urządzenia w innych krajach.

[engadget]

podobne treści