newssmartfony

Motorola przygotowuje na ten rok aż 9 różnych smartphone’ów

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że Lenovo zdecydowało o powrocie marki Motorola na rynek. Wygląda na to, że będzie to powrót spektakularny, ponieważ jeszcze w tym roku ujrzymy najprawdopodobniej aż dziewięć urządzeń z logiem Motoroli.

Motorola nie próżnuje i będzie starała się walczyć o klienta właściwie w każdym segmencie rynku. Jak donosi Evan Blass, niedawno odbyła się zamknięta konferencja prasowa, na której Motorola pochwaliła się swoimi planami wydawniczymi na ten rok. Na slajdzie z prezentacji widać rozpiskę linii nowych smartfonów, które przygotowuje firma. A będzie ich sporo, bo aż dziewięć.

Najwyższą półkę stanowić będzie Moto Z z ekranem Full HD 5,5 cala i wsparciem dla modułów Moto Mods. Ten model pojawi się jeszcze w drugiej wersji ze szkłem odpornym na upadki i LTE. Trochę niżej Motorola uplasowała kolejny model z serii X, który będzie wyposażony w ekran o przekątnej 5,2 cala.

Dla trochę mniej wymagających użytkowników mają przemówić Moto GS i GS+. Pierwszy, zamknięty w całkowicie metalowej obudowie, wyposażony będzie w wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,2 cala. Z kolei GS+ ma mieć ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości Full HD i podwójną kamerę z tyłu.

Urządzeniami ze średniej półki cenowej mają być smartphone’y z serii Moto E. Pierwszy będzie miał ekran HD o przekątnej 5 cali, a drugi, czyli E Plus, będzie miał ekran 5,5, a Motorola podkreśla, że będzie on wyposażony w akumulator o pojemności 5000 mAh.

Budżetową linię reprezentować będą modele Moto C i Moto C Plus, które będą wyposażone odpowiednio w wyświetlacze HD 5 cala i 5,5 cala. Drugie z urządzeń ma być wyposażone w akumulator 4000 mAh.

Na razie nie wiadomo niestety kiedy Motorola planuje premiery swoich nowych urządzeń.

 

Zdjęcie: Twitter/Evan Blass

podobne treści