film

Moc jest silna w Epizodzie 7

Spekulacji na temat tego, kto będzie pracował nad siódmą częścią sagi było już wiele. Teraz głos zabrała prezydent Lucasfilm, Kathleen Kennedy. Oficjalnie wiadomo już, jak będzie wyglądała ekipa odpowiedzialna za stworzenie filmu, na czele z J.J. Abramsem i Lawrencem Kasdanem pracującymi nad scenariuszem. Nie są to jeszcze informacje, na które wszyscy czekają, czyli kto zagra i kogo zagra w najnowszej odsłonie sagi o rycerzach Jedi, niemniej ukracają plotki przynajmniej w tym aspekcie jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji przyszłych lat.

Całość oficjalnej informacji prasowej poniżej:

Podczas gdy Epizod VII kontynuuje preprodukcję, Lawrence Kasdan i reżyser, J.J. Abrams przyjęli obowiązek stworzenia scenariusza do filmu. Kasdan, który do tej pory służył jako konsultant do filmu, jest weteranem kilku klasyków Lucasfilm, pisząc scenariusze do Poszukiwaczy zaginionej arki i jako współscenarzysta Imperium kontratakuje, i Powrotu Jedi. Świetne filmy uznanego reżysera i scenarzysty J.J. Abramsa obejmują między innymi Super 8, Mission: Impossible III, Fringe: Na granicy światów i Zagubieni.

 

„Jestem bardzo zadowolona z historii którą już mamy i szczęśliwa mogąc mieć Larry’ego i J.J. pracujących nad scenariuszem” powiedziała prezydent Lucasfilm, Kathleen Kennedy. „Jest na prawdę bardzo mało ludzi, którzy rozumieją, jak działają Gwiezdne Wojny tak jak Larry, i mogąc mieć go zajmującego się powrotem tytułu na duży ekran jest czymś fenomenalnym. J.J. oczywiście niesamowicie opowiada historie. Michael Arndt wykonał świetną robotę pisząc skrypt, który mamy teraz i nasza wspaniała ekipa jest już gotowa do rozpoczęcia produkcji.

 

Poszukiwanie lokacji, projektowanie produkcji, castingi i projektowanie kostiumów do Epizodu VII są już w trakcie. Drużyna utalentowanych artystów pracuje nad stworzeniem kolejnej części sagi Gwiezdnych Wojen, w tym operator Dan Mindel (Mission: Impossible III, Star Trek, W ciemność. Star Trek), projektanci produkcji Rick Carter (Lincoln, Avatar, Forrest Gump) i Darren Gliford (Niepamięć, TRON: Dziedzictwo), projektant kostiumów Michael Kaplan (W ciemność. Star Trek, Mission: Impossible III, Podziemny Krąg). Za efekty specjalne odpowiadać będą Chris Corbould (Skyfall, Mroczny rycerz powstaje, Incepcja) i Roger Guyett (W ciemność. Star Trek, Piraci z Karaibów: Na krańcu świata, Gwiezdne wojny: Epizod III Zemsta Sithów), a za dźwięk Ben Burtt (Lincoln, Wall-E, Gwiezdne Wojny: Epizody I-VI), Gary Rydstrom (Park Jurajski, Szeregowiec Ryan, Toy Story, Mission: Impossible – Ghost Protocol), Matthew Wood (W ciemność. Star Trek, Mistrz, Aż poleje się krew). Producentami są Kathleen Kennedy, J.J. Abrams i Bryan Burk, a producenci wykonawczy to Tommy Harper (Mission: Impossible – Ghost Protocol, Jack Ryan, W ciemność. Star Trek) i Jason McGatlin (Przygody Tintina, Wojna Światów). John Williams powraca, by stworzyć ścieżkę dźwiękową do Gwiezdnych Wojen: Epizod VII.

 

Rozpoczęcie zdjęć nastąpi wiosną 2014 roku w Pinewood Studios, a premiera ma mieć miejsce w 2015 roku.

podobne treści