news

Mnisi mają uwolnić dusze samobójców z Foxconn

Pracownicy fabryki Foxconn – jednego z głównych dostawców Apple’a – niepokojąco często wykazują ostatnio tendencje samobójcze. Początkowo wydawało się, że da się je wyjaśnić statystyką, ale ostatnie doniesienia mówią o 30 próbach samobójczych w ciągu ostatnich 3 tygodni. Nic dziwnego, że Foxconn zatrudnił 100 doradców. Ich zadaniem nie ma być jednak pomoc żywym, a uwolnienie samobójczych dusz z czyśćca.

Doradcy sprowadzili 30 buddyjskich mnichów, którzy mają odprawić ceremonię religijną by uwolnić dusze tych, którzy targnęli się na własne życie. Liu Kun – dyrektor biura prasowego firmy Foxconn – powiedział China Daily:

Rodziny ofiar prosiły nas, by zmarli zostali pobłogosławieni, a ich dusze uwolnione od cierpień. A my uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by je uspokoić i zapobiec takim wydarzeniom w przyszłości.

Fan Fumin, psycholog z Uniwersytetu Quinghua w Pekinie, twierdzi, że częstość występowania samobójstw w Foxconn jest porównywalna z ich liczbą wśród studentów. Problem jednak w tym, że zachowania samobójcze są powielane przez pracowników, a ich liczba rośnie z każdym miesiącem. Twierdzi też, że pomoc ze strony firmy jest już spóźniona. [Jesus Diaz/giz, Evertiq, BBC]

podobne treści