tabletyWiadomości promowane

Mniejszy iPad będzie przypominał iPhone’a?

 

Niesłychanie pasjonujące wiadomości z cyklu „domysły i wycieki na temat premier Apple„: jak donoszą 9to5Mac i Daring Fireball, mniejszy iPad z 7,85-calowym ekranem będzie wyglądał jak iPhone w powiększeniu, nie iPad w pomniejszeniu. Niby to szczegół, ale chodzi o stylistykę urządzenia, która wpływa na sposób użytkowania.

Mini iPad miałby zachowany aspekt 4:3, ale cieńszą obwódkę po lewej i prawej stronie wyświetlacza trzymanego w orientacji pionowej, podobnie jak smartfony Apple. Tymczasem „tradycyjny” iPad ma obwódkę o tej samej szerokości dookoła ekranu.

Szczegół nie jest bez znaczenia, ponieważ świadczy o tym, że urządzenie miałoby być przeznaczone do trzymania w jednej ręce. „Duży” iPad jest pomyślany do bycia podtrzymywanym obiema dłońmi, ze względu na rozmiary i ciężar tabletu.

Mniejszy iPad (na „renderze na dziś” powyżej) byłby więc naprawdę urządzeniem kieszonkowym. Plotki wskazują na to, że urządzenie nie będzie miało wyświetlacza Retina, zatem wystarczy mu mniejszy akumulator, co umożliwi ograniczenie grubości i wagi tabletu. O takich gabarytach świadczą też zdjęcia, które „wyciekły z fabryki”:

Rumor: The 7-inch iPad Mini Will Have a Super Thin Bezel and Look More Like an iPhone Than an iPad

Dopiero gdy Mini się pojawi – jeśli się pojawi – okaże się, czy faktycznie nadaje się do trzymania w jednej dłoni. Być może „większy iPhone” będzie też wyglądał dostojniej niż „skurczony iPad”. [Daring Fireball, 9to5Mac]

podobne treści