gadżetysamochody

Mini chce wyposażyć kierowców w gogle AR

Wydaje się, że technologia Augmented Reality przyciąga coraz więcej uwagi. I to nie tylko ze strony firm technologicznych – zalety tego typu rozwiązań zdaje się dostrzegać coraz więcej producentów samochodów. Na przykład należąca do BMW brytyjska marka Mini postanowiła pochwalić się swoim konceptem gogli dla kierowców.

Nawiązujące swoim wyglądem do gogli używanych w początkach motoryzacji urządzenie, ma za zadanie dostarczać kierowcy informacji przydatnych podczas kierowania samochodem. Według komunikatu prasowego lista funkcjonalności tych gogli AR jest dość długa, a użytkownik dzięki nim będzie mógł wyświetlić na przykład aktualną prędkość, ograniczenia prędkości, wskazówki nawigacyjne, wiadomości ze sparowanego z urządzeniem smartphone’u, czy interesujące miejsca znajdujące się obok trasy. Z punktu widzenia kierowcy bardzo przydatne może być także „wspomagane parkowanie”, dzięki któremu obraz z kamer zainstalowanych z tyłu samochodu wyświetlana jest w jego polu widzenia.

Jednak najciekawszą funkcją wydaje się być funkcjonalność nazwana przez Mini „X-Ray View”, która, jak można się domyślać, polega na uzupełnianiu widoku tego, co normalnie byłoby przesłonięte przez elementy samochodu, obrazem z kamer zamontowanych na jego bokach.

Na razie Mini nie chwali się podzespołami, jakie miałyby znaleźć się w ich goglach, nie wspomina też ani o cenie, ani o zmianach w wyposażeniu samochodu, jakie są konieczne do tego, by ich gogle AR mogły działać. Takie szczegóły poznamy podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju, które rozpoczną się za niecałe dwa tygodnie.

Zdjęcia: Mini

podobne treści