gadżety

MindRDR: kontroluj Google Glass przy pomocy myśli

Do tej pory użytkownicy Google Glass mieli możliwość kontrolowania ich działania albo za pomocą komend głosowych, albo poprzez dotykanie małego panelu po prawej stronie urządzenia. Londyńska firma This Place wprowadziła jednak trzecią opcję – kontrolę za pomocą myśli.

Opracowana przez nich aplikacja o nazwie MindRDR do działania oczywiście Google Glass oraz czegoś, co będzie odczytywało fale mózgowe użytkownika. W tym przypadku jest to zestaw EEG Neurosky MindWave, który można kupić za około 90 euro. Oraz dużo cierpliwości, ponieważ aby wszystko działało jak należy, trzeba mieć na głowie założone jednocześnie oba urządzenia.

Skompletowany w ten sposób zestaw służy jako pomost łączący aktywność naszego mózgu z sensorem EEG, która następnie tłumaczona jest na komendy dla Google Glass. Interface MindRDR wyświetla na ekranie Glass białą linię, która przesuwa się do góry wraz ze wzrostem koncentracji użytkownika. Kiedy linia dotknie górnej krawędzi, okulary wykonują zaprogramowaną wcześniej czynność.

Jak na razie możliwości MindRDR są ograniczone, ponieważ pozwala ono jedynie na robienie zdjęć i upublicznianie ich na Facebooku lub na Twitterze, jednak This Place udostępniło swoją aplikację innym deweloperom i ma nadzieję, że zostanie ona wykorzystana w bardziej zaawansowanych projektach. Firma zamierza także sama rozwijać swój pomysł i stopniowo poszerzać jego możliwości.

podobne treści