internetnewsWiadomość główna

Mieszkańcy Syrii znów mogą korzystać z Internetu

Dwa dni po tym, jak syryjski rząd odciął cały kraj od Internetu – władze nareszcie przywróciły swym obywatelom dostęp do sieci i łączności telefonicznej.

Według doniesień analityków ze znanego serwisu Renesys usługi telekomunikacyjne zostały już uruchomione w przeważającej części ogarniętego wojną domową kraju (blog CloudFlare jest nieco ostrożniejszy i mówi wyłącznie o bliżej nieokreślonej „części” Syrii). Z kolei będąca na miejscu ekipa brytyjskiego BBC donosi, że dostęp do Internetu z całą pewnością został przywrócony w stolicy państwa – Damaszku – i jego okolicach. Póki co jednak bałagan informacyjny nie pozwala na pełne zorientowanie się w zaistniałej sytuacji.

Przypomnijmy, że syryjski rząd tłumaczył odcięcie Internetu akcją terrorystyczną przeprowadzoną dwa dni temu przez siły rebeliantów. Według doniesień mediów – pozbawienie dostępu do narzędzi telekomunikacyjnych było zaplanowanym manewrem osób skupionych wokół prezydenta Baszara al-Assada, który chciał powstrzymać rebeliantów przed dalszym informowaniem świata o bieżących wydarzeniach w Syrii.

[The Next Web]

podobne treści