newsprogramy

Microsoft zaprezentował nowe wersje Office’a, w tym również 365

Office 365

W nowej wersji rozwiązanie jest oferowane w formie usługi w chmurze i obejmuje pełny zestaw najnowszych aplikacji Office. Z najbardziej wypasionej 365. można korzystać na pięciu komputerach typu PC lub Mac oraz na takiej samej liczbie urządzeń mobilnych: tabletach oraz smartfonach z systemem Windows.

Konsumencki Office 365 Premium to nie tylko dostęp do pełnego pakietu narzędzi biurowych (w tym również Publishera, Accessa i OneNote’a), lecz także dodatki, dzięki którym korzystanie ze składników pakietu będzie wygodniejsze. Wraz z zakupem usługi użytkownik otrzymuje dodatkowe 20 gigabajtów na wirtualnym dysku SkyDrive oraz odnawiające się co miesiąc 60 minut na połączenia telefoniczne poprzez Skype.

Premiera polska pokrywa się z premierą pakietu na 162 rynkach w 21 językach. Szef Microsoftu powiedział o nim, co następuje:

Dzisiejsza premiera Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych stanowi kolejny duży krok w procesie przekształcania Microsoft w firmę oferującą usługi i urządzenia. To znacznie więcej niż kolejna wersja Office. To Office w zupełnie nowej odsłonie, jako serwis konsumencki w chmurze oferujący pełną funkcjonalności znanych i lubianych aplikacji Office wraz z uwzględnieniem nowych, imponujących zalet chmury  i usług społecznościowych.

Microsoft będzie teraz udostępniać wiele nowych funkcji i usług dostępnych w pierwszej kolejności w chmurze i odchodzić od tradycyjnego modelu wydawania nowych wersji w cyklu trzyletnim. Gotowe nowości będą dostarczane użytkownikom na bieżąco, co da im pewność posiadania dostępu do najnowszych funkcji oraz usług. Za „Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych” zapłacimy 430 złotych. Gdyby z pakietu postanowiło korzystać pięciu użytkowników, to każdy z nich za miesiąc korzystania z: Worda, Excela, PowerPointa, OneNote’a, Outlooka i trzech wspomnianych wcześniej programów płaciłby… około 7 złotych.

Pojawił się również „Office 365 dla studentów” w cenie 340 złotych za 4-letnią subskrypcję dla dwóch komputerów Mac lub PC. W jego skład wchodzą te same programy, co w wersji Premium.

Office 2013

Do oferty na całym świecie weszły także nowe wersje tradycyjnego pakietu Office — Office dla Użytkowników Domowych i Uczniów 2013, Office dla Użytkowników Domowych i Małych Firm 2013 oraz Office Professional 2013. Kosztują one odpowiednio: 600, 1200 i 2300 złotych.

Wersja usługi Office 365 dla firm zostanie wprowadzona do oferty globalnej wraz z nowymi funkcjami 27 lutego, to jest za niecały miesiąc. Niestety nie wiem jeszcze, ile będzie kosztować.

Więcej informacji na temat nowych wydań Office’a oraz bezpłatną, 30-dniową wersję próbną Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych znajdziecie pod tym adresem.

podobne treści