krótka piłkanewssmartfony

Microsoft zapowiada premierę nowego smartfona Lumia

Nie dalej jak na początku tego tygodnia do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia nowego smartfona Microsoftu z serii Lumia, który otrzymał certyfikat uprawniający go do oficjalnego wejścia na chiński rynek. Mimo ujawnienia designu i części specyfikacji technicznej gadżetu, dokumenty TENAA nie zawierały żadnej wzmianki na temat daty jego planowanej premiery. Wygląda na to, że ta przestała być tajemnicą za sprawą samego giganta z Redmond, że nowa słuchawka z tej linii zostanie pokazana światu już 11 listopada tego roku.

Zebrawszy do kupy wszystkie dotychczasowe domysły i spekulacje, bazujące głównie na certyfikacie Chińczyków, należy oczekiwać, że nowy smartfon Microsoftu będzie urządzeniem z dolnej półki cenowej, stworzonym z myślą o nieco mniej zasobnych konsumentach z tzw. rynków „rozwijających się”. W pierwszej kolejności ukaże się więc on w sklepach w Azji, Afryce, Europie Wschodniej i na Bliskim Wschodzie, gdzie będzie spełniać rolę popularyzatora gadżetów z Windowsem Phone OS.

Jak na urządzenie tej kategorii przystało, specyfikacja nowej Lumii nie wykracza poza ogólnie pojętą przeciętność. Urządzenie ma być wyposażone w w spory, 5-calowy wyświetlacz qHD, niezbyt mocny procesor Qualcomm Snapdragon 200 z zegarem o taktowaniu 1,2 GHz, 1 gigabajt RAM-u, łączność 3G (brak LTE), aparat główny 5 MPx, 1900 mAh baterię oraz 8 gigabajtów standardowej pamięci wewnętrznej.

Jak wspomniano wyżej, mimo zastosowania schematów znanych z designu starszych smartfonów z tej serii, nowa Lumia ma być pierwszą słuchawką ze stajni MS pozbawioną wizualnych odniesień do Nokii. Wszystkiego dowiemy się już w następny wtorek.

Źródło: Engadget.com

podobne treści