aplikacjenewssmartfony

Microsoft wypuszcza SDK dla Windows Phone 7.8

Update Windows Phone 7.5 do wersji 7.8 zbliża się wielkimi krokami. Microsoft wypuścił nowe SDK, dzięki któremu deweloperzy będą mogli przystosować swoje aplikacje do Windows Phone 7.8.

Po debiucie Windows Phone 8 doniesienia o aktualizacji starszego oprogramowania do wersji 7.8 trochę ucichły. Nadal nie wiadomo też, kiedy dokładnie wypuszczona zostania aktualizacja systemu. Stanie się to chyba jednak niebawem, ponieważ Microsoft udostępnił właśnie nowe SDK dla deweloperów.

Aplikacje przygotowane dla wersji 7.5 powinny bez większych problemów działać także na Windows Phone 7.8, ale deweloperzy będą mieli także okazję by skorzystać z funkcji wprowadzanych przez aktualizację, takich jak na przykład trzy wielkości „kafelków” wyświetlanych w menu. W nowej wersji systemu poprawiony zostanie także między innymi ekran bootowania, pojawi się nowy pakiet Office oraz możliwość przesyłania plików z pomocą Bluetootha. Dodatkowo będzie można zmienić domyślą wyszukiwarkę.

Nowe SDK pozwala także deweloperom testować aplikacje na słabszych urządzeniach wyposażonych w 256MB pamięci RAM oraz na droższych modelach wyposażonych w 512MB i więcej RAM-u.

Właścicielom starszych Lumii nie pozostaje właściwie nic innego, jak tylko czekać na aktualizację systemu. Najwyraźniej Microsoft o nich nie zapomniał.

[Zdjęcie: Flickr/Nokia RSA]

podobne treści