news

Microsoft w każdej sekundzie sprzedaje 7 kopii Windowsa 7

Wygląda na to, że Microsoft wreszcie wychodzi na prostą. Sprzedał do tej pory aż 150 milionów kopii swojego najnowszego systemu operacyjnego Windows 7 oraz pokazał, że Vista była jedynie wypadkiem przy pracy.

Na jesieni zeszłego roku prezes Microsoftu, Steve Ballmer, twierdził, że sprzedaż najnowszego Windowsa była dwa razy większa niż jakiegokolwiek innego systemu operacyjnego w porównywalnym okresie czasu, nie podał jednak wtedy żadnych konkretnych liczb z tym związanych. Wygląda na to, że nie było to zwykłe przechwałki. Obecnie Microsoft sprzedaje siedem kopii Windowsa 7 co sekundę i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie tempo to miało zwolnić. Jest to obecnie najszybciej rozchodzący się system operacyjny w historii.

Wielu użytkowników, którzy po przygodach z Vistą wróciło do XP, bało się instalować nowy oes. Czas oraz zainteresowanie klientów korporacyjnych Siódemką pokazało jednak, że nie ma powodów do zmartwień.

Miejmy nadzieję, że gigant z Redmond nie zawiedzie, zwłaszcza po wypuszczeniu pierwszej bety Service Packa 1 w przyszłym tygodniu. [Blackweb]

podobne treści

 • Rafał Tomański

  chyba powinni wydać Windowsa 10 – sprzedawaliby po 10 kopii

 • lestat230

  Mm win7 wersje pudełkową i jestem z niej bardzo zadowolony wszystko mi śmiga bez problemu ale gizmodo proszę was powiedzcie mikroszitowi żeby w końcu wzięli się za Win mobile bo mnie krew zalewa;).

 • Anonim

  @lestat230 – Zabrał się i Windows Phone 7 zapowiada się naprawdę nieźle.

 • Anonim

  A w Chinach i Rosji produkują w każdej sekundzie pewnie 20 kopii nielegalnych okienek.