aplikacjeinternetnews

Microsoft uruchamia testy Skype Translator Preview

Gigant z Redmond rozpoczyna kolejny etap prac nad wirtualnym tłumaczem, który przybliży nas do rzeczywistości rodem z rozmaitych dzieł science-fiction. Po nieco ponad miesiącu od uruchomienia zapisów na testy Skype Translator Preview, firma ogłosiła dziś, że już niebawem udostępni je wybranym posiadaczom urządzeń z Windowsem 8.1.

Wszyscy chętni do wypróbowania możliwości obecnej wersji narzędzia muszą zgłosić się poprzez wypełnienie formularza na oficjalnej stronie programu. Jak zaznacza sam Microsoft, póki co pod uwagę brani będą tylko użytkownicy sprzętu z najnowszym Windowsem, a ewentualne szanse na wzięcie udziału w testach zwiększy pewnie fakt korzystania z innego gadżetu opartego na tym ekosystemie, jak choćby smartfon z jego flagowej serii Lumia (nie jest to jednak pewne).

Idea wprowadzenia tego narzędzia jest nam znana już w zasadzie od maja, kiedy to Microsoft zaprezentował w mediach wczesną wersję funkcji do tłumaczenia rozmów prowadzonych za pośrednictwem jego słynnej aplikacji. Twór ten miał stać się pierwszym programem tego typu, który zaoferuje nam dostęp do prawdziwego tłumacza rozmów dla mas, potrafiącego poradzić sobie z precyzyjnym przekładaniem tekstu oraz słowa mówionego. Z poniższego materiału promocyjnego wynika, że doczekał się on tamtej pory kilku istotnych poprawek, ale, jak wiemy z historii klipów tego typu, prawdopodobnie nie stanowi odzwierciedlenia faktycznego stanu rzeczy.

Mimo dokonania pewnych postępów, nowe dzieło Microsftu jest wciąż produktem nieukończonym, znajdującym się na wstępnym etapie rozwoju i posiadającym możliwości dalekie od ostatecznego celu firmy. Póki jest on ponoć w stanie przetłumaczyć rozmowę prowadzoną naraz w języku hiszpańskim i angielskim, dokładając do tego opcję przekładania wiadomości na czacie w aż 45 mowach.

Jeżeli udało wam się dostać do grona testerów tłumacza – podzielcie się swoimi wrażeniami z korzystania z tej funkcji.

podobne treści