gadżetynews

Microsoft ujawnia specyfikację HoloLens

Microsoft rozpoczął niedawno wysyłkę deweloperskich zestawów HoloLens, teraz firma podzieliła się specyfikacją techniczną urządzenia.

Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka specyfikacja techniczna HoloLens nie wydaje się warta 3000 dolarów. Zwłaszcza, że ma to być samodzielne urządzenie, które do działania nie będzie musiało być podłączone do komputera. Jednak ceny urządzeń przeznaczonych dla deweloperów rządzą się swoimi prawami, a dodatkowo należy zauważyć, że wśród podzespołów HoloLens znajduje się kilka elementów nietypowych.

Z pewnością najciekawszym z nich jest przygotowany przez Intela specjalnie dla tego urządzenia układ graficzny HoloLens Graphics, który wspomagana jest przez HPU, czyli Holographic Processing Unit, o którym Microsoft niestety nie mówi na razie za dużo, ale zgodnie z zapowiedziami to właśnie on sobie radzić z przetwarzaniem na bieżąco wszystkich danych z sensorów. A tych wbudowano w urządzenie całkiem sporo – są to dwie kamery służące do nagrywania obrazu (2,4 oraz 1,1 megapiksela), cztery kamery do rozpoznawania otoczenia, jedna kamera służąca do pomiaru głębi, czujnik światła oraz cztery mikrofony.

Gogle HoloLens wyposażone są w czterordzeniowy procesor Intel Atom x5-Z8100 taktowany zegarem 1,04 GHz. Poza wspomnianą wyżej kartą graficzną, na pokładzie HoloLens znajdziemy też 2 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci (do dyspozycji użytkowników będą nieco ponad 54 GB), oraz moduły Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.1.

Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 w wersji 32-bitowej, a akumulator o pojemności 16500 mWh ma podobno wystarczyć na dwie godziny pracy na jednym ładowaniu.

podobne treści