programy

Microsoft pracuje nad przeglądarką opartą na Chromium

Nie jest żadną tajemnicą, że Microsoft Edge nie cieszy się wielką popularnością. Nie tylko wśród użytkowników, ale też wśród programistów gotowych do rozszerzania jego funkcjonalności. A skoro nie można przeciwnika pokonać, należy się do niego przyłączyć. Jak donosi Windows Central, Microsoft tworzy zupełnie nową przeglądarką internetową.

Czemu gigant z Redmond chce stworzyć nowy program zamiast rozwijać obecny? Ponieważ zamierza zrezygnować z autorskiego EdgeHTML na rzecz popularnego, open-source’owego Chromium, tak jak Google Chrome, Opera czy Vivaldi.

Oparcie przeglądarki na projekcie Chromium powinno zaowocować większą stabilnością, szybkością i lepszą obsługą rozszerzeń. A sam Microsoft ma już pewne doświadczenie z Chromium, w końcu na nim oparta jest wersja mobilna Edge.

Projekt rozwijany jest podobno pod nazwą kodową Anaheim. I poza tym, że istnieje, na razie nie wiadomo o nim za wiele. Co zrozumiałe, Microsoft nie chwali się nim na swoich stronach. Nie wiadomo także, czy firma zamierza wypuścić technicznie całkowicie nową przeglądarkę jako kolejną wersję Edge, czy będzie próbowała wprowadzić na rynek ją jako osobny produkt. Zachowanie Microsoftu w przypadku mobilnej wersji przeglądarki sugeruje jednak, że raczej to pierwsze. Czas pokaże, czy zmiany sprawią, że przeglądarka Microsoftu zdobędzie nowych użytkowników.

podobne treści