newssmartfony

Microsoft potwierdza – już wkrótce premiera nowych Lumii kategorii premium

Amerykański gigant usiłuje stonować nastroje wzburzone doniesieniami o fali zwolnień i potencjalnym ograniczeniu działalności w branży smartfonowej. Szef oddziału Windowsa, Terry Myerson, uspokoił fanów gadżetów firmy i potwierdził plotki o nadciągającej premierze garści nowych urządzeń premium z rodziny Lumia.

Z deklaracji Myersona, że pierwsze smartfony zostaną zaprezentowane mediom w „bardzo nieodległej przyszłości” i trafią na rynek już na początku czwartego kwartału tego roku. Wszystko wskazuje na to, że w początkowym rzucie światło dzienne ujrzą dwi high-endowe słuchawki Microsoft Lumia 940 i Microsoft Lumia 940 XL. Według informacji portalu myWindows.nl, pierwsza z nich zostanie wyposażona 5,2-calowy ekran o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli (424 ppi), 6-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 ze zintegrowaną grafiką Adreno 418. Drugi, jak sama nazwa wskazuje, będzie zaś dysponować większym, 5,7-calowym ekranem Quad HD (1440 x 2560, 515 ppi) oraz mocniejszym, 8-rdzeniowym Snapdragonem 810.

Obydwa urządzenia zostaną zamknięte w obudowie z poliwęglanu i otrzymają znakomity aparat główny PureView o rozdzielczości 20 MPx z wbudowaną, potrójną lampą LED. Identyczna będzie również ilość RAM-u i wbudowanej pamięci, wynoszące odpowiednio 3 i 32 gigabajty. Jeżeli doniesienia serwisu okażą się prawdziwe, największym problemem gadżetów może być ich cena. Źródła myWindows.nl twierdzą, że będą one droższe zarówno od obecnej generacji iPhone’a, jak i Samsunga Galaxy S6.

Z większości dotychczasowych spekulacji wynika, że tak Lumia 940, jak i Lumia 940 XL powinny pojawić się wraz z delegacją Microsoftu na wrześniowych targach IFA 2015 w Berlinie.

Źródło: Windows Central

podobne treści