aplikacjebiznes

Microsoft płaci nawet 100 tysięcy dolarów za napisanie aplikacji na Windows Phone

Windows Phone jest już co prawda trzecim pod względem popularności mobilnym systemem operacyjnym na świecie (3,2 procent udziału w rynku w pierwszym kwartale tego roku), ale Microsoft nie zamierza na tym poprzestawać. Jednym z największych ograniczeń w rozwoju tego system jest brak wielu popularnych aplikacji – Redmond jest zdeterminowane by szybko dogonić konkurencję. Do tego stopnia, że płaci deweloperom za to, by pisali aplikacje na ich platformę.

I to podobno całkiem niezłe pieniądze. Jak donosi Bloomberg, nie chodzi wcale o 100 dolarów, które otrzymuje deweloper za opublikowanie nowej aplikacji dla Windows Phone 8 (maksymalnie 2000 dolarów na dewelopera) ale o dużo poważniejsze pieniądze. Według źródeł agencji, Microsoft oferuje niektórym firmom ponad 100 tysięcy dolarów za napisanie wersji swojej aplikacji na tę platformę. Oczywiście żeby deweloper otrzymał taką propozycję, jego aplikacja musi już teraz być popularna.

Nie wiadomo kto konkretnie otrzymał taką propozycję, ale wiadomo, że ta strategia powoli zaczyna przynosić rezultaty – aktualnie Microsoft dysponuje już 145 tysiącami gier i aplikacji.

Zdjęcie: Flickr/Michele Ficara Manganelli

podobne treści