aplikacjenews

Microsoft opisuje aplikację Kalendarz Windowsa 8

Microsoft, realizując swój projekt pt. „Bulding Windows 8”, co jakiś czas dzieli się z nami nieco szerszymi informacjami na temat którejś z wbudowanych aplikacji lub funkcji najnowszego ze swoich OS-ów. Po Mail i People przyszedł czas na Kalendarz.

Pokrótce streszczając wpis na blogu szefa działu ds. Windowsa w Microsofcie, Stevena Sinofsky’ego, kalendarz dostępny w ósmej wersji OS-u będzie ładny (o’rly?), przejrzysty, nierozpraszający i – uwaga, cytat – zapewniający „czysty widok na nasze życie” (a konkretniej na wydarzenia, które zdecydowaliśmy się zanotować w aplikacji). By to efektywnie czynić, wyświetla dane w mało skomplikowanej, czytelnej formie z możliwością dostosowywania jej do swoich indywidualnych preferencji (ot, można np. zmienić kolory oznaczające któreś z wydarzeń lub ukryć irytujące notyfikacje).

Designerzy (podobno) postarali się o to, by wszystko było możliwie najprostsze w obsłudze – nawigacja, dodawanie wydarzeń, konfiguracja, ustawianie powiadomień i reszta z być może nieco bardziej zaawansowanych opcji w kalendarzu Windowsa 8 nie mają stanowić żadnego problemu dla (nawet najbardziej przeciętnych) użytkowników. Co nie może specjalnie dziwić – Microsoft zapewnia, że aplikacja idealnie komponuje się z interfejsem Metro. Więcej szczegółowych informacji na temat kalendarza W8 znajdziecie w źródle – na oficjalnym blogu Microsoftu „Building Windows 8”. Poniżej galeria ukazująca jego wygląd w pełnej krasie.

[engadget, building windows 8]

podobne treści