biznessprzęt

Microsoft kupi producenta gigantycznych wyświetlaczy

Pamiętacie gigantyczny tablet wiszący w gabinecie Steve’a Ballmera? Idea tak dużych wyświetlaczy musiała mu się bardzo spodobać, ponieważ Microsoft postanowił kupić Perceptive Pixel, firmę, która opracowała ekran wielodotykowy o przekątnej 82 cali prezentowany przez Microsoft na Mobile World Congress.

„Duże ekrany dotykowe Perceptive Pixel, w połączeniu ze sprzętem naszych partnerów pozwolą skonstruować potężne komputery oparte na Windowsie 8, które otworzą nowe możliwości współpracy i produktywności,” mówi Kurt DelBene z Microsoftu.

Perceptive Pixel Inc. założone zostało w 2006 roku a pierwsze duże wyświetlacze zaczęło dostarczać swoim klientom rok później. W ciągu kolejnych sześciu lat pracy, ich ekrany dotykowe zdobyły wiele nagród, a ich technologia była wielokrotnie licencjonowana.

„Dołączając do Microsoftu, będziemy mogli wykorzystać niesamowite możliwości Microsoft Office Division, współpracować ściśle z ich produktami i dostarczyć naszą technologię do szerokiego spektrum użytkowników,” mówi Jeff Han, założyciel Perceptive Pixel i nowy pracownik giganta z Redmond.

Microsoft będzie musiał przede wszystkim popracować nad tym, by zmniejszyć koszty produkcji ekranów Perceptive Pixel, przyznaje to nawet sam Ballmer, który jednak zafascynowany jest ich możliwościami i chciałby zintegrować ich technologię z przyszłymi urządzeniami i oprogramowaniem Microsoftu.

[Microsoft via The Verge]

podobne treści