biznes

Microsoft chce zatrudnić nowego CEO jeszcze w tym roku

Steve Ballmer pożegnał się co prawda z pracownikami Microsoftu w bardzo emocjonalny sposób, ale to jeszcze nie znaczy, że wybrano już kogoś, kto zastąpiłby go na stanowisku CEO Microsoftu. Rada nadzorcza spółki chciałaby znaleźć następcę do końca tego roku.

Lista kandydatów nie jest szczególnie długa. Jak donosi Bloomberg obecnie znajdują się na niej cztery nazwiska. Są to Alan Mulally, aktualny CEO Forda, Stephen Elop, były szef Nokii, Paul Maritz, jeden z byłych wyższych managerów w Microsofcie oraz Tony Bates, wiceprezes Microsoftu do spraw rozwoju.

Według informacji amerykańskiego serwisu, Microsoft chce znaleźć nowego CEO możliwie szybko. Najlepiej zanim sfinalizowana zostanie umowa kupna Nokii, a to stać ma się na początku przyszłego roku. Pośpiech wynika z tego, że Ballmer zainicjował reorganizację Microsoftu, który stać ma się firmą skupioną wokół „usług i urządzeń”. Kupno Nokii jest jednym z ważniejszych elementów tej strategii, którą wdrażać kompleksowo powinien już nowy CEO. Bez osoby, która podejmie najważniejsze decyzje, niektóre działy Microsoftu, tak jak na przykład dział odpowiedzialny za flagowy system operacyjny Redmond, technicznie stoją, ponieważ nie do końca wiadomo jak mają wpisywać się w nową strategię firmy.

Ballmer co prawda zapowiedział, ze odejdzie „w ciągu roku”, jednak wygląda na to, że, z wyżej wymienionych względów, rada nadzorcza Microsoftu raczej roku czekać nie będzie.

Zdjęcie: Flickr/SimeonK

podobne treści