biznesnews

Microsoft będzie wspierać polskie startupy

Wczoraj w Warszawie gościł CEO Microsoftu, Satya Nadella. Podczas konferencji z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ogłoszono, że na warszawskiej Pradze firma otworzy centrum dla startupów o nazwie Startberry.

Startberry skierowane będzie przede wszystkim do tych nowych firm, które mają już za sobą etap rozwoju pierwszych prototypów czy wdrożeń i potrzebują pomocy w rozwoju oraz nowych kontaktów biznesowych. Podobną inicjatywę, i to nawet w tej samej okolicy, uruchomiło jakiś czas temu Google.

Startberry ma zapewnić startującym projektom 650 metrów kwadratowych przestrzeni roboczej, 7 sal konferencyjnych i przestrzeń do organizowania wydarzeń na około 120 osób. W centrum, które zostanie uruchomione w lipcu tego roku przy ulicy Grochowskiej w Warszawie, ma znaleźć się także kawiarnia. Swój wkład w rozwój Startberry będzie miał nie tylko Microsoft, ale też dwie polskie firmy – EY oraz Senfino.

„Startupy odgrywają ważną rolę w stymulowaniu cyfrowej transformacji w Polsce. Poprzez to partnerstwo chcemy umożliwić każdemu polskiemu startupowi dostęp do zasobów, platformy technologicznej i ekspertów technicznych, co pomoże im w budowie cyfrowych kompetencji, ekspansji na nowe rynki i chwytaniu szans biznesowych,” stwierdził Satya Nadella, który pierwszy raz odwiedzał Polskę jako szef Microsoftu.

„Polska w perspektywie kilku lat ma ambicje stać się europejskim hubem nowych technologii. Taki potencjał w naszej młodej gospodarce widzimy nie tylko my, ale widzą też światowi eksperci. Skuteczne konkurowanie na arenie międzynarodowej będzie możliwe tylko wówczas, gdy polskie firmy w pełni rozwiną swój potencjał innowacyjny oraz zdolność do kreowania nowych i przełomowych modeli biznesowych, produktów i usług,” wtórował mu wicepremier Morawiecki.

Zdjęcie: Flickr/PeterWood

podobne treści