newssprzęt

MG: Samsung patentuje design trzech smartwatchy z okrągłymi wyświetlaczami

Coraz więcej wskazuje na to, że flagowy smartwatch Motoroli niebawem nie będzie już jedynym zegarkiem na rynku wyposażonym w wyróżniający się, okrągły wyświetlacz. Jak informuje ekipa portalu, MobileGeeks.de, Samsung złożył wniosek o przyznanie patentu na design aż trzech gadżetów z korzystających z ekranów tego typu.

Oczywiście, sam fakt załatwienia kilku formalności i sporządzenia paru szkiców nie oznacza jeszcze, że gadżety, o których usłyszeliśmy za sprawą wycieków rzeczywiście znajdą się niebawem w sprzedaży. Niemniej, taki, a nie inny ruch koreańskiego giganta sugeruje, że ciepłe przyjęcie przez rynek zegarka Moto 360 skłoniło go do rozważenia opcji obejmujących stworzenie serii własnych smartwatchy o podobnym wyglądzie.

Z opublikowanych dziś w sieci dokumentów wynika, że design zegarków – choć niezupełnie jednolity – będzie generalnie dość zbliżony, przede wszystkim ze względu na wspomniane już, okrągłe ekrany. Ponadto, każdy z nich ma zostać wyposażony w system obsługi gestów odczytywanych przez kamery umiejscowione na ich bransoletkach oraz port ładowania znajdujący się w bezpośrednich okolicach ich klamry. Na tym niestety kończy się nasza wiedza na temat możliwej specyfikacji zegarków.

Tak jak to już często bywa, doniesienia Mobile Geeks pozostawiają nam bardzo szerokie pole do spekulacji, ot, dotyczących choćby bazowego OS-u gadżetów. Bez względu na to czy zostaną one oparte na platformie Android Wear, czy Tizenie, zwiększenie różnorodności na rynku to zawsze dobra wiadomość dla potencjalnych nabywców gadżetów tego typu. Czyli w gruncie rzeczy nas wszystkich.

Miejmy nadzieję, że niebawem dowiemy się czegoś więcej na temat faktycznych planów Samsunga. Poniżej garść szkiców, do których dotarła ekipa MG:

podobne treści