internetmobile

Messenger najpopularniejszym komunikatorem w Polsce

Messenger na dobre rozgościł się w naszym kraju – jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Spicy Mobile, z opracowanego przez Facebooka komunikatora korzysta ponad 40 procent wszystkich polskich użytkowników komunikatorów.

Firma Spicy Mobile przeprowadziła badanie popularności aplikacji mobilnych w Polsce. Z zebranych przez nią danych wynika, że w kategorii aplikacji komunikacyjnych na naszym rynku niepodzielnie rządzi Messenger, z którego korzysta aż 41,63% użytkowników. Na drugim miejscu uplasował się się Gmail z wynikiem 28,59%, a podium zamyka WhatsApp z udziałem wynoszącym 11,5%, który swoją drogą także należy do Facebooka.

Za podium znalazły się Skype, Hangouts i Viber, z których korzysta odpowiednio 9,44%, 8,74% i 6,09% użytkowników. Pierwszą dziesiątkę zamykają GG (3,7%) oraz aplikacje pocztowe O2 (1,13%), Interii (0,77%) oraz Onetu (0,76%).

W ogólnym zestawieniu aplikacji Facebook również radzi sobie doskonale. Co prawda najpopularniejszą aplikacją w Polsce jest obecnie aplikacja YouTube, która dociera do 60,77% użytkowników, ale kolejne miejsca na podium przypadły właśnie Messengerowi (41,63%) oraz głównej aplikacji Facebooka (41,15%).

podobne treści