aplikacjesamochodysmartfony

Siri asystentem pokładowym w Mercedesach

Szczęśliwi posiadacze aut Mercedes-Benz klasy A będą mogli korzystać z asystenta pokładowego sterowanego głosem. Samochodowy HAL będzie oparty na współpracy z oprogramowaniem Siri dostępnym na najnowszych smartfonach Apple.

Właściciele aut klasy A najpierw ściągną na swoje iPhone’y aplikację Drive Kit Plus. Zyskają dostęp do takich nieodzownych do prowadzenia pojazdu aplikacji, jak Facebook i Twitter. Treści będą widoczne na wyświetlaczu komputera pokładowego, zaś do obsługi posłuży panel w podłokietniku na środku samochodu.

Oprogramowanie Drive Kit Plus obsługuje też wbudowaną do aut nawigację Garmin, zaś funkcja „Car Finder” przyda się tym, którzy zawsze zapominają, gdzie zaparkowali samochód.

Najnowszy Drive Kit Plus umożliwia też współprace ze smartfonem Apple. Asystent głosowy Siri w połączonym z komputerem pokładowym iPhonie 4S udostępni kierowcy dostęp do wielu funkcji. Dzięki Siri użytkownik będzie mógł podczas jazdy odsłuchiwać sms-y i maile, a nawet podyktuje treść nowych i każe Siri je wysłać. Lista możliwości jest długa – wpisywanie spotkań do kalendarza, zmiana stacji radiowej, wykonywanie połączeń, uruchamianie odtwarzacza muzyki i wybór plików, itd.

Mercedesy klasy A z nowym wyposażeniem i oprogramowaniem zostaną zaprezentowane już 8 marca na 82. targach International Motor Show w Genewie. [Daimler, iPodNNIBTimes]

podobne treści

  • http://www.facebook.com/people/Jacob-Baum/549690360 Jacob Baum

     Przepraszam, od kiedy klasa A to najdroższy Mercedes?

    • Anna Piwnicka

       Nic podobnego! Odszczekuję :)