newssmartfony

Meizu MX4: chiński smok trafił do Polski

Większości użytkowników w Polsce nazwa Meizu mówi niewiele. W sumie nic dziwnego, do tej pory dość trudno było kupić w naszym kraju smartphone’y tej chińskiej firmy. Ale dziś się to zmieniło gdyż firma oficjalnie weszła do naszego kraju.

Założona dwanaście lat temu firma zaczynała od produkcji odtwarzaczy mp3, na rynku smartphone’ów zadebiutowała sześć lat temu. Meizu, tak jak Xiaomi, stara się zdobyć pozycję produkując sprzęt wyposażony w mocne podzespoły i sprzedając go jak najtaniej. Nic więc dziwnego, że ich obecny flagowiec, Meizu MX4, sprzedaje się bardzo dobrze. I są spore szanse, że na naszym rynku uda im się namieszać, ponieważ w Polsce urządzenie to kosztuje 1300 złotych.

Co otrzymamy za tę cenę? Model MX4 wyposażony został w wyświetlacz IPS LCD o przekątnej 5,36 cala i rozdzielczości 1152 na 1920 pikseli. We wnętrzu wykonanej ze stopu aluminium obudowy znalazło się miejsce dla ośmiordzeniowego układu MediaTek MT6595 wspartego układem graficznym PowerVR G6200 MP4. Polski użytkownik otrzyma też 2 GB pamięci RAM, 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej. Niestety nie można jej rozszerzyć przy pomocy karty microSD, co boli tym bardziej, że w naszym kraju wersja z 62 GB pamięci wewnętrznej nie będzie dostępna.

Na pocieszenie zostaje nam LTE, moduły Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, GPS oraz, niespodzianka, GLONASS. Miłą niespodzianką są także zastosowane w tym modelu kamery, zwłaszcza kamera główna wyposażona w matrycę Sony Exmor RS o rozdzielczości 20,7 megapiksela wsparta dwukolorową lampą błyskową. Dzięki niej użytkownik może nagrywać w rozdzielczości nawet 4K. Kamera umieszczona z przodu urządzenia ma rozdzielczość 2 megapikseli. Urządzenie waży 147 gramów, a jego wymiary wynoszą 144 na 75,2 na 8,9 milimetra. Akumulator Meizu MX4 ma pojemność 3300 mAh, a całość działa pod kontrolą zmodyfikowanego przez firmę Androida 4.4.4.

W takiej cenie rzeczywiście trudno znaleźć na naszym rynku urządzenie, które mogłoby konkurować z tą specyfikacją. Można więc spodziewać się, że Meizu MX4 będzie sobie na naszym rynku radziło całkiem nieźle.

podobne treści