biznesinternetWiadomość główna

Megabox, nowe dziecko Dotcoma, ma ruszyć jeszcze w tym roku

Pomimo swoich aktualnych problemów Kim Dotcom nie poddaje się. Zamierza przed końcem roku otworzyć nowy serwis.

Nowe przedsięwzięcie Dotcoma zapowiadano jeszcze przed jego aresztowaniem. Nowy serwis nazywać się miał Megabox i miał zajmować się sprzedażą muzyki bezpośrednio od twórców, z pominięciem całego przemysłu muzycznego.

Dotcom zapowiadał w grudniu zeszłego roku, że podpisze kilka „ekskluzywnych umów z artystami, którzy bardzo chcieliby się wyrwać z przestarzałego modelu businessowego.” Założyciel Megauploadu chciał „odciąć” konsumentów od przemysłu muzycznego. W gościnnym wpisie na Torrent Freak Dotcom określił cele jakie przyświecają nowemu serwisowi:

„(…) wiedzą, że zamierzamy z nimi konkurować dzięki własnemu przedsięwzięciu o nazwie Megabox.com, stronie, na której artyści już wkrótce będą mogli sprzedawać swoje dzieła bezpośrednio klientom zachowując 90% swoich przychodów.

Opracowaliśmy nawet rozwiązanie o nazwie Megakey, które pozwoli zarabiać artystom na muzyce ściąganej za darmo. Dokładnie tak – chcemy płacić artystom nawet za darmowe utwory. Model businessowy Megakey został przetestowany przez ponad milion użytkowników i to działa.”

Niestety plany uruchomienia Megabox zostały przerwane przez aresztowanie Kima Dotcoma. On jednak nie poddaje się i, teraz, wyszedł już za kaucją, zapowiada na Twitterze, że serwis zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku:

„Wiem na co wszyscy czekacie. Nadchodzi. W tym roku. Obiecuję. Większy. Lepszy. Szybszy. W 100% bezpieczny i nie do zatrzymania”.

Co prawda nie jest to zbyt jasny opis, lecz chwilę później potwierdził, że Megabox także zostanie uruchomiony w tym roku. Co jeszcze szykuje Dotcom? Czyżby nową odsłonę Megauploadu? To już pole do zbyt dużych spekulacji, wróćmy więc do Megaboxu.

W świecie, w którym wielu artystów rozwinęło relacje z fanami przy pomocy mediów społecznościowych, platforma sprzedaży bezpośredniej, która dodatkowo reklamowana będzie przez rozgłos, jaki niewątpliwie miała sprawa Dotcoma, ma szanse zaistnieć. Czy odniesie sukces? Najpierw Dotcom musi ją uruchomić.

[The Next Web]

podobne treści