Wiadomość głównawtf

McAfee aresztowany w Gwatemali


Wbrew informacjom, które pojawiły się ostatnio na stronie internetowej McAfee’iego, pionier oprogramowania antywirusowego nie został kilka dni temu aresztowany na granicy z Meksykiem. Aresztowano go dopiero dzisiaj w Gwatemali.

John McAfee, poszukiwany przez władze Belize w związku z morderstwem Gregory’ego Faulla tłumaczył, że wcześniejsze informacje miały na celu zmylenie ewentualnego pościgu. Niestety nie udało mu się zmylić władz Gwatemali, które, zanim zdążył on w tym kraju zorganizować konferencję prasową, zatrzymały go pod zarzutem nielegalnego przekroczenia granicy.

„Znalazł się w naszym kraju nielegalnie i chcemy wydalić go z kraju za to przestępstwo,” stwierdził minister spraw wewnętrznych Gwatemali Mauricio Lopez Bonilla.

Tym razem zatrzymanie jest pewne, potwierdzają je zarówno informacje publikowane na blogu McAfee’iego, Reuters, jak i Robert King, fotograf magazynu Vice, który towarzyszył McAfee’iemu w ostatnich dniach ucieczki.

Rzecznik rządu Gwatemali zapowiedział już, że McAfee będzie wydalony do Belize. Do tego czasu jednak sześćdziesięciosiedmioletni pionier oprogramowania antywirusowego będzie znajdował się w posiadłości będącej w dyspozycji urzędu imigracyjnego Gwatemali. John McAfee twierdzi, że jest traktowany „jak król”, zdążył już zacząć rozdawać autografy i będzie się ubiegał o azyl w Gwatemali.

[Reuters, WhoIsMcAfee]

podobne treści