film

Matthew Vaughn pracuje nad prequelem Kick-Assa

Autor ubiegłorocznego hitu, Kingsman: Tajne służby zapowiedział, że pracuje nad kolejnym filmem w świecie Kick-Ass. W rozmowie z Yahoo! Movies Matthew Vaughn poinformował, że trwają prace nad prequelem produkcji z 2010 roku, a jego centralną i tytułową postacią będzie Hit-Girl. Celem próby ożywienia serii ma być zbudowanie odpowiedniego gruntu pod Kick-Ass 3.

Szczęśliwie, nie pożegnaliśmy się jeszcze z serią Kick-Ass. Pracujemy nad prequelem, z którego widzowie dowiedzą się, jak Hit-Girl i Big Daddy zostali… Hit-Girl i Big Daddy’m.

Jeśli się nam to powiedzie, mamy nadzieję, że zrekompensuje to nieco doświadczenie widzom, którym nie podobał się Kick-Ass 2 i wtedy będziemy się mogli zabrać za Kick-Ass 3. Myślę, że musimy zrobić prequel, by odzyskać miłość zyskaną pierwszą częścią.

Tok myślenia zdecydowanie odpowiedni, gdyż postacie grane przez Chloë Grace Moretz Nicholasa Cage’a przez wielu fanów uznawane są za najlepsze w filmach. Pogłoski na temat takiego filmu słychać można było już kilka lat temu, jednak wtedy wyglądało na to, że na pogłoskach się skończy. Teraz wydaje się, że sprawa wygląda inaczej.

Kick-Ass opowiada o pewnym nastolatku, który uwielbia komiksy i marzy, by samemu stać się bohaterem. Pewnego dnia po prostu zakłada strój i wyrusza na ulice swojego rodzinnego miasta, by walczyć z przestępcami. Obok Chloë Grace Moretz i Nicholasa Cage’a, w filmie zagrali także Mark StrongLindsy FonsecaEvan PetersChristopher Mintz-Plasse oraz Aaron Taylor-Johnson. Pierwsza, ciepło przyjęta część zarobiła niecałe 100 milionów dolarów przy budżecie 30 milionów, a kontynuacja z 2013 roku przyniosła twórcom niedużo ponad 60 milionów dolarów przy budżecie niższym o dwa miliony.

 

podobne treści