film

Matt Damon jako Marsjanin na pierwszych zdjęciach nowej produkcji Ridleya Scotta

20th Century Fox opublikowało pierwsze zdjęcia z Marsjanina, produkcji opartej na noweli Andy’ego Weira z 2012 roku. Po serii względnie rozczarowujących obrazów Ridleya Scotta reżyser – i widzowie – mają nadzieję, że film z udziałem Matta Damona przywróci go do łask, a zdjęcia, które opublikowano na łamach Entertainment Weekly i elektronicznego wydania magazynu People mają być tego dowodem:

W najnowszym sci-fi reżysera GladiatoraHelikoptera w ogniuŁowcy androidów i Obcego – 8. pasażera „Nostromo”, Matt Damon zagra botanika Marka Watney’a, który w skutek burzy piaskowej gubi swoją drużynę i musi samotnie przeżyć na Marsie. Instrumenty w jego skafandrze podają ekspedycji błędne informacje i załoga uznaje, że Watney zginął, więc wracają na Ziemię, pozostawiając botanika na pastwę losu i kończących się powoli zapasów.

Obok widocznych na zdjęciach Matta Damona (Buntownik z wyborutrylogia Bourne’a)i Kristen Wiig (Sekretne życie Waltera Mitty, Druhny), w Marsjaninie zagrają także Kate Mara (127 godzin, Transcendencja), Jessica Chastain (Interstellar, Wróg numer jeden), Mackenzie Davis (Słowo na M, Ten niezręczny moment), Michael Pena (Bogowie ulicy, Furia), Jeff Daniels (Głupi i głupszySpeed: Niebezpieczna prędkość) oraz Aksel Hennie (Łowcy głów, Herkules). Polska premiera produkcji zaplanowana została na 27 listopada tego roku, dwa dni po pierwszych projekcjach na świecie.

podobne treści