news

Maszyna, która w godzinę mieli wołowinę na 240 tysięcy hamburgerów

Wszyscy słyszeliśmy miejskie legendy o tym, że w jednym kotlecie
potrafią być elementy mięsa ze stu krów. To mało istotne,
ponieważ aby hamburger był smaczny, mięso musi być przede wszystkim
dobrej jakości i idealnie zmielone. Zajmuje się tym takie oto monstrum:

How to Grind Meat for 240,000 Burgers in One Hour

Potwór do mielenia mięsa Dominator 14 firmy Weiler z Wisconsin waży 2,4 tony i w minutę mieli wstępnie prawie tonę mięsa, czyli cztery krowy. Mielenie wstępne polega na rozgniataniu całych kawałków mięsa i wymaga więcej mocy niż dalsze etapy rozdrabniania, niezbędne do zrobienia wyśmienitej mielonki.

Moc stu koni mechanicznych pozwala maszynie na wstępne przygotowanie 54 ton mięsa w godzinę, co oznacza 240 tysięcy hamburgerów. Trzeba je jeszcze tylko doprawić i usmażyć. [Weiler, zdjęcie: inxti/Shutterstock]

podobne treści

 • zakopefekt

  Jan Paweł II stał się bożyszczem tłumów – to fakt. Według dogmatu z I soboru watykańskiego (1870 rok) był nieomylny. Tak więc, komu przypisuje się tą nadludzką cechę? Właśnie szatanowi! Upadły anioł wybrał sobie niepozornego, typowego Polaka na swego sługę. Inteligentnie manipulował umysłem tego opętańca – Jan Paweł II lubił sobie pojeździć na nartach, jak zresztą na papieża nie przystało. Liberalne poglądy wysłannika Belzebuba na Ziemi bardzo spodobały się rzeszom wiernych na całym świecie, którzy nieświadomie obserwowali dzieło zniszczenia – Karol Wojtyła definitywnie potępił używanie prezerwatyw. Biedna ludność afrykańska, bardzo ufająca zwierzchnikom Kościoła katolickiego, posluchała tych rad. Zaowocowało to ekspansją AIDS w całej Afryce.

 • mielon

  Czy ktoś wie dlaczego starsze baby zawsze to kupują ???

 • a

  @zakopefekt

  ze co cie boil??!

 • b

  @mielon bo starsze baby wiedzą co dobre.
  Nie ma nic lepszego niż świeżo zmielona krowa!

 • ravyr

  taka maszyn Wilk się nazywa, w każdym ZOO taką mają. No tylko oczywiście mniejszą, taką co ma mniej MPH *
  (*Muuu Per Hour)